25 квітня- Всесвітній день пінгвінів

Пінгвіни – дивовижні птахи. Ці безкрилі водоплавні створіння живуть тільки в південній півкулі. Більшість видів пінгвінів мешкає в Антарктиді і на деяких островах цієї півкулі. І тільки нечисленні види мають пристосованість до життя в помірних і тропічних кліматичних поясах.

Пінгвіни прекрасно себе почувають в морській воді, адже вони створені для життя в цій стихії. Повітряний простір для них недоступний. Приблизно 75% свого життя вони проводять в океані, а час, що залишився живуть на суші. Вибираються пінгвіни з води для відкладання яєць і в очікуванні потомства.

Цікаво спостерігати за плаванням пінгвінів у воді. У них досить важкі і тверді кістки, які виконують роль баласту. Тому ці птахи можуть деякий час з комфортом перебувати під водою. Крила діють як плавники. Отже, вони дають напрямок всьому тілу під водою. Ноги при плаванні не допомагають, вони витягнуті уздовж тулуба назад.

Багато факторів сприяє ефективному перебуванню пінгвінів у крижаній воді, а саме: обтічної форми тіло, ноги, подібні на весла, товстий шар жиру і жорстке, водонепроникне пір’я. Деякі види пінгвінів можуть розвивати швидкість до 40 км/год.

А ще пінгвіни вміють чудово пірнати і досить глибоко. Якщо на поверхні води або неглибоко під водою птах не може знайти собі корм, тоді він здатен піти під воду на глибину до 20 метрів. А деякі види пінгвінів – навіть до 200.

По суші пінгвіни пересуваються важко, перевалюючись з ноги на ногу. Якщо сніг стає пухким, їм тоді зовсім некомфортно пересуватися. Але пінгвіни – птиці кмітливі, вони лягають на живіт і, відштовхуючись ногами і крилами, досить швидко можуть ковзати по поверхні.

Пташенята у пінгвінів народжуються абсолютно голими, пір’я виростають у них протягом декількох тижнів. А на особливе, водонепроникне пір’я, пташеняті доводиться чекати близько року. Весь цей час малюк знаходиться з батьками разом, хоч ростом він може бути вже з дорослу особину.

Тільки таке пір’я і шар підшкірного жиру допомагають пінгвінам стійко витримати такі складні погодні умови.

У пінгвінів в сімейних парах панує «матріархат». Самка залишає яйце дбайливому татові, а сама відправляється в море, щоб добути їжу партнеру і пташенятам. У пінгвіна-батька в стравоході виробляється так зване молоко, яким він і годує дитинчат

Пінгвіни — м’ясоїдні тварини, а їхній раціон складається з риби, крабів, кальмарів і інших морських тварин. Вони можуть поглинати до 1 кг їжі щодня протягом літніх місяців, і лише третину цього обсягу взимку.

Вони чхають,однак не від застуди. Оскільки пінгвіни їдять багато морепродуктів, разом із їжею в організм потрапляє чимало солоної води. Щоб позбутися від всієї цієї солі, їх надочноямкові залози фільтрують її з кровотоку, а потім пінгвіни виділяють сіль через дзьоби або з допомогою чхання.

Найменший пінгвін, можливо, найсимпатичніший

Маленькі блакитні пінгвіни (вони так і називаються «малі пінгвіни») дійсно крихітні. Вони ростуть до 25-30 см у висоту, а дорослий пінгвін важить лише 1,5 кг

Імператорські пінгвіни є найбільшим видом

Їхній зріст майже 1.2 метра, і вони можуть важити до 40 кг.

Пінгвіни — досвідчені плавці та дайвери

Ні, ці милі птахи не можуть літати. Натомість вони використовують свої крила, щоб літати під водою (так би мовити) зі швидкістю до 40 км на годину.

Вони ходять перевальцем.

Тіла пінгвінів такої форми, щоб легко ковзати під водою: довге тіло і короткі ніжки. Тому, коли вони ходять по суші, то виглядають досить незграбними. Вони також пересуваються стрибками, ковзають на животах і використовують ноги та крила, щоб контролювати швидкість.

Пінгвіни проводять близько 75 % свого життя у воді. На суходіл вони вибираються, щоб паруватися, відкладати яйця і вирощувати дитинчат.

Малят називають курчатами або пташенятами. Пінгвінятка утворюють невеликі групи або, так би мовити, ясла: так вони спільно стежать за наближенням хижаків і зігрівають один одного, в той час як їхні батьки добувають їжу.

Деякі види пінгвінів утворюють пари на все життя (наприклад, золотоволосий пінгвін). Ці закохані демонструють свої почуття один одному у своєрідному танці: вони хитають головами та голосно квокчуть.

Більшість видів пінгвінів спаровуються і висиджують пташенят у великих групах, які називають колоніями, з метою безпеки та колективного захисту. Ці групи можуть нараховувати від кількох сотень до сотень тисяч пінгвінів!

Тато – пінгвін висиджує яйця.

Принаймні, самці імператорського пінгвіна так і роблять. Вони не сидять на яйцях, як кури, а кладуть їх на лапи та накривають черевною складкою, так званою виводковою сумкою. Самці проводять так два місяці, без їжі і в суворих погодних умовах, поки мами не повернуться з їжею для молодняку.

Коли пінгвіни плавають, їхні чорні спинки роблять їх невидимими для хижаків зверху, а білі животи зливаються з яскравим сонячним світлом, що проходить через хвилі, і їх не бачать хижаки знизу.

У пінгвінів немає підшкірного жиру для термоізоляції, як в інших морських тварин, але для цієї мети у пінгвінів є пір’я. Зокрема, в імператорських пінгвінів близько 100 пір’їн на 1 кв. см. Пір’я знизу утримує тепле повітря біля шкіри, а пір’я зверху стають холоднішими навколишнього повітря, щоб зберігати тіло в теплі.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:2 хв. читання