Вікторина про квітень (відео). Цікавинки про квітень

Цікава весняна вікторина про місяць квітень розрахована для учнів початкової школи. Вікторина “10 цікавих фактів про місяць квітень”.

Другий весняний місяць та четвертий місяць року в григоріанському календарі носить назву квітень. Назва місяця в Україні прижилася не одразу. Адже в давньоруський час його називали «цвєтєнь», а згодом «апріль». «Апріль» – від латинскього «апріліс», чи ще давнішого – «апрілюм», тобто «сонячний».

І хоча назва «квітень» з’явилася у книжників ще у XVI столітті, проте активно почала вживатися лише у ХХ столітті.

У різних регіонах України для означення місяця користувалися діалектичними накличками. У західних областях в активному вжиткові був «квітень», на Поліссі (до речі, ця назва деінде збереглася й до сьогодні) – «краснець». Зустрічаються й інші – «лукавець» (на ознаку примхливої погоди), «снігогін», «водолій» тощо.

Були й інші назви місяця: цвітень, красенець, краснець, водолій, лелечник, пустун, капельник, а також: березень, лукавець, снігогін, дзюрчальник, травень, сочень.

У квітні сад повністю перетворюється, адже саме в цей час зацвітають довгоочікувані квіти, кущі і більшість плодових дерев. Окрім підсніжників, крокусів, рясту, цвітуть, зокрема, тюлопани і нарциси.

Квітень відрізняється мінливістю погоди і несподіваними змінами в ній.

Більше про прикмети і погоду квітня

За народними повір’ями 21 квітня – це “зустріч” Сонця з Місяцем. Добра погода – буде погоже літо, а якщо негода -холодне і дощове; якщо наступного дня погода не встановиться, то рік буде сухий. 21 квітня з’являється багато жуків і павуків, мух, комарів. Вперше прилітають метелики. День вважається вдалим для пасічників – можна працювати з бджолами. Також в цей день добре виліковуються будь-які хвороби.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання

Залишити відповідь