Чи правда, що лев мурахи боїться?

А чи знаєте ви, чого насправді боїться лев? Чи справді леви бояться мурашок, комарів, комах? Чи народна мудрість обманює, що, мовляв, “Лев мурахи боїться”? Читайте про це у нашій статті!

Чого бояться леви?

Чи бояться леви мурахНародна мудрість гласить:

– Лев – цар звірів, а комашки боїться.

– Лев такий великий, а мурахи боїться.

Якось потрапили на очі ці прислів’я про лева і мені стало цікаво, а чи справді леви бояться комарів, мурах чи інших мух. І ось що мені вдалося дізнатися.

Виявляється, що природних ворогів у лева справді практично немає. Адже ця тварина достатньо сильна, вміла, швидка, витривала, щоб захистити себе і своє потомство.

А от різноманітні паразити по справжньому докучають левам. До переліку цих паразитів можна зарахувати кліщів, гельмінтів та осінню жигалку.

Осіння жигалкаОстання являє собою комаху дуже схожу на звичайну муху. Має сіре забарвлення з темними смугами на грудях і плямами на черевці. Осіння жигалка є переносником багатьох небезпечних хвороб таких як сибірська язва, сепсис та інші.

А ще маленьким, але надзвичайно чисельним ворогом не лише левів, а й інших дрібних та великих живих істот є бродячі мурахи. Вони мешкають у тропіках Африки та Центральної і Південної Америки. На одному місці затримуються лише на 2-3 тижні, а тоді знову вирушають у дорогу на пошуки їжі.

Деякі колонії бродячих мурах нараховують більше 22 мільйонів особин. Тим, хто потрапив у зуби цього «натовпу» комах вижити не вдасться.

Тому леви – великі, дужі, небезпечні тварини-хижаки – справді бояться комах.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання