Чи вміють свистіти раки?

Чи свистять раки? Не один малюк задає це запитання після почутої фрази “коли рак свисне”. А коли ж він свисне, той рак, і чи взагалі свисне? Відповідь у нашій статті.

Чи вміють свистіти раки?

Іноді на запитання: «Коли це буде?» – можна почути не зовсім чемну відповідь: “Після дощику в четвер ” або ” Коли рак свисне “. В таких випадках люди мають на увазі – «ніколи»!

Але всім добре відомо, що дощ у четвер не така вже й велика рідкість. А ось чи свистять раки? Про це в нашій невеликій статті.

Чи вміють свистіти ракиАнглійський журнал під назвою “Біологічні роздуми і гіпотези ” повідомляє, що напередодні незвичайних подій (наприклад, різких погодних змін) ракоподібні докладають багато зусиль, щоб вилізти на яку-небудь височину. Тут вони видають протяжний свистячий звук. Писк з частотою 20 000 герц майже не чутний для людського вуха, так як знаходиться на кордоні чутності (при більшій частоті виникає нечутний для нас ультразвук).

Вчені припускають, що завдяки цьому звуку ракоподібні істоти руйнують отруйний білок, який утворюється в їх організмі перед природною аномалією.

Так що можна стверджувати, що раки все ж свистять. Роблять вони це перед грозою або іншими природніми аномаліями. Тільки свистять раки абсолютно не так як люди. І людське вухо практично не може почути цей звук.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання