Спляча красуня. Шарль Перро

Спляча, або зачарована красуня – романтична казка Шарла Перро про добро і зло, про чари і кохання, яке їх долає, про принца і принцесу. Читайте кращі казки українською мовою на МегаЗнайка.


Художник – Тетяна Березеньська. 

Спляча красуня. Шарль Перро

Жили на світі король з королевою. Дітей у них не було, і це їх так засмучувало, так засмучувало, що й сказати не можна.

І ось, нарешті, коли вони зовсім втратили надію, у королеви народилася донька.

Можете собі уявити, який свято влаштували з нагоди її народження, яке безліч гостей запросили у палац, які подарунки приготували!

Але найпочесніші місця за королівським столом були залишені для фей, які в ті часи ще жили подекуди на білому світі. Всі знали, що ці добрі чарівниці, варто їм тільки захотіти, можуть обдарувати новонароджену такими дорогоцінними скарбами, яких не купиш за всі багатства світу. А так як фей було сім, то маленька принцеса повинна була отримати від них не менше семи чудесних дарів.

Перед феями поставили чудові обідні прилади: тарілки з кращого порцеляни, кришталеві кубки та по скриньки з литого золота. У кожному шухлядці лежали ложка, виделка і ножик, теж з чистого золота і притому найтоншої роботи.

І раптом, коли гості сіли за стіл, двері відчинилися, і ввійшла стара фея – восьма за рахунком, – яку забули покликати на свято.

А забули її покликати тому, що вже більше п’ятдесяти років вона не виходила зі своєї вежі, і всі думали, що вона померла.

Король зараз же наказав подати їй прилад. Не минуло й хвилини, як слуги поставили перед старою феєю тарілки з самої тонкої розписної порцеляни й кришталевий кубок.

Але золотого шухлядки з ложкою, виделкою і ножем на її частку не вистачило. Цих шухлядок було приготовлено всього сім – по одному для кожної із семи запрошених фей. Замість золотих старій подали звичайну ложку, звичайну вилку і звичайний ножик.

Стара фея, зрозуміло, дуже образилася. Вона подумала, що король з королевою – нечемні люди і зустрічають її не так шанобливо, як слід було б. Відсунувши від себе тарілку і кубок, вона пробурмотіла крізь зуби якесь прокляття.

На щастя, юна фея, яка сиділа поруч з нею, вчасно почула її бурмотіння. Побоюючись, як би стара не надумала наділити маленьку принцесу чим-небудь дуже неприємним – наприклад, довгим носом або довгим язиком, – вона, трохи тільки гості встали з-за столу, пробралася в дитячу і сховалася там за пологом ліжечка. Юна фея знала, що в суперечці зазвичай перемагає той, за ким залишається останнє слово, і хотіла, щоб її побажання було останнім.

І ось настала сама урочиста хвилина свята: феї увійшли в дитячу і одна за одною стали підносити новонародженої дари, які вони для неї припасли.

Одна з фей побажала, щоб принцеса була прекрасніша всіх на світі. Інша нагородила її ніжним і добрим серцем. Третя сказала, що вона буде рости і цвісти всім на радість. Четверта обіцяла, що принцеса навчиться чудово танцювати, п’ята – що вона співатиме, як соловей, а шоста – що вона буде грати однаково майстерно на всіх музичних інструментах.

Нарешті, черга дійшла до старої феї. Стара нахилилася над ліжечком і, трясучи головою більше від досади, ніж від старості, сказала, що принцеса вколе собі руку веретеном і від цього помре.

Все так і здригнулися, дізнавшись, який страшний подарунок приготувала для маленької принцеси зла чаклунка. Ніхто не міг втриматися від сліз.

І ось тут-то через пологу з’явилася юна фея і голосно сказала:

– Не плачте, королю і королево! Ваша дочка залишиться жива. Правда, я не така сильна, щоб сказане слово зробити невимовним. Принцеса повинна буде, як це не сумно, вколоти собі руку веретеном, але від цього вона не помре, а тільки засне глибоким сном і буде спати цілих сто років, до тих пір, поки її не розбудить прекрасний принц.

Ця обіцянка трохи заспокоїло короля з королевою.

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: