Цікавинки про те, як навчаються діти у різних країнах світу.
Цікавинки звідусіль. Про освіту і навчання
В Японії та Австрії за давньою традицією вчать дітей писати і правою, і лівою рукою.
В більшості країн вчать дітей писати зліва направо. Справа наліво пишуть учні арабських країн. А в Стародавній Греції вчили писати перший рядок справа наліво, а другий – навпаки.
В одній із провінцій Індії існує звичай: якщо учень пропускає заняття без поважних причин, то замість нього повинен відвідувати школу хтось із членів сім’ї.
В Іспанії з давніх часів утвердилося правило окличні та запитальні знаки ставити в кінці і на початку речення. Іспанські педагоги вважають, що ця традиція допомагає учням заздалегідь зорієнтуватись, якою інтонацією вимовляти при читанні речення.
В індійському штаті Мадрас раз на місяць наступає «дитячий день», коли всією роботою школи керують самі учні. У них є свій «парламент», свої «міністри» і «депутати». Серед них найавторитетніший – міністр дисципліни.
Цікаво про екзамени
Екзамени з’явилися в школах у середні віки. Слово «екзамен» в перекладі на латинську мову означає «вага», «стрілка ваги».
Виходить, що а допомогою екзаменів зважували знання учнів.
Складали екзамени не лише учні, але й ті особи, які йшли на державну службу: чиновники, лікарі, судді, вчителі, писарі та інші.
Вперше в Росії наказав запровадити екзамени для дворянських синів, які йшли на військову службу, Петро І.