Цікаве про автобус

Цікаві факти про автобус, історія першого автобуса, про перший двоповерховий автобус. Розповіді для дітей.

Автобус картинка. Вивчаємо букву А
Автобус

Автобус – це транспортний засіб, призначення якого перевезення семи і більше пасажирів.

Це цікаво! Історія першого автобуса

Перший автобус був виготовлений в 1801 році Річардом Тревітіком, чоловіком, який також винайшов перший англійський паровоз. Цей автобус був розрахований на перевезення восьми чоловік (пасажирів) і рухався за допомогою парового двигуна.

Перший двоповерховий автобус

Двоповерховий автобус – автобус, який має два поверхи або палуби. Двоповерхові автобуси масово використовувалися в якості міського транспорту в Великобританії, а також використовуються і нині в деяких містах Європи, Азії, Австралії. Найвідомішим двоповерховим автобусом є, наприклад, лондонський даблдеккер «Рутмастер» (англ. Routemaster), що став символом міста і, можливо, найбільш впізнанним автобусом в світі. Крім того, існують і міжміські моделі двоповерхових автобусів.

Виробництво «двоповерхового» автобуса – ідея, над якою працював Аввертер Конрад. Він розробив двоповерхову модель та захистив дисертацію на цю тему 1964 року. Цей автобус  був низькопідлоговим, мав меншу масу і вміщував у собі до 102 пасажирів.

1967 року на восьмому інтернаціональному автобусному тижні, що проходив у Ніцці, Neoplan презентував двоповерховий туристичний автобус Neoplan Skyliner, який і посів перше місце на виставці.

Про перший “найбільший” автобус

Спроби створити найбільший автобус в світі сягають в далекій 1914 рік. Деякий Джорд Шліц спробував об’єднати кінний автобус Стівенсон і трактор компанії Нокс. Побудований автобус перевозив по 120 пасажирів в Брукліні, Нью-Йорк.

З історії найбільших автобусів

Про сучасні автобуси

Сучасні автобуси виготовляються в багатьох країнах. Вони можуть бути і дуже маленькими (менше шести метрів) і великими – більше 30 метрів в довжину (такі автобуси можуть вміщати більше 300 пасажирів).

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання