Цікаве про акулу

Акули – страшні хижаки морів з добре розвиненими органами чуттів. Акули – чудові мисливці, здатні знайти свою жертву на великій відстані за смаком води і запахом. Вони також можуть відчувати незначні електричні імпульси, які виходять з тіла жертви.

Чи знали ви , що з понад 350 відомих видів акул тільки 42 були помічені у нападах на людину. Деякі акули, незважаючи на свої величезні розміри, харчуються тільки дрібною рибою і планктоном.

Цікаве про акулу

Тіло акули подовжене і має торпедоподібну форму. Є трикутний плавник.

 

Які бувають акули?

На сьогоднішній день відомо більше 450 видів акул. Найменша з них має довжину всього 17 сантиметрів, а найбільша досягає довжини 20 метрів.

Акули водяться в основному в солоних водах морів і океанів. Хоча деякі види пристосувалися і до прісної води. Побачити акулу можна на поверхні води і до глибини більш ніж 2000 метрів (2 км).

 

Чи всі акули хижаки?

Не всі акули хижаки. Три їх види – китова, гігантська і великорота акули – харчуються планктоном, кальмарами і дрібними рибами. При цьому вони абсолютно безпечні для людини.

 

Про зір і слух акул

У деяких акул дуже хороший зір (краще від людського в 10 разів), а також відмінний слух.

 

Зуби акули

В роті у акул безліч гострих зубів. Цікаво, що зуби у різних видів акул абсолютно різні і, на відміну від зубів людини, зуби акули змінюються протягом усього життя. Одні випадають, а на їх місці виростають нові.

Точно можна сказати і те, що якими б не були зуби акули, краще на них не потрапляти!

 

Біла акула – страшний та небезпечний хижак

Найнебезпечніша – біла акула. Вона велика і дуже зла. Ця акула має аж три ряди гострих зубів. Улюблена їжа білої акули – тюлені і морські леви. Іноді нападає на людей.

 

Найбільша, але зовсім не небезпечна акула

Китова акула – рекордсмен серед риб за розміром. Її довжина може сягати до 20 метрів, а вага до 15 тонн.

Незвичайним є той факт, що цей вид акул, дуже страшних за зовнішнім виглядом, насправді харчується виключно планктоном і дрібною рибкою, і абсолютно безпечний для людей. Знайдена акула належить до виду китових акул. Нині вони перебувають на межі вимирання, і їхній вид занесений до Червоної Книги.

 

Акула-молот

Акула-молот має дивну велику голову. Вона використовує її як стерно. Очі і ніздрі розташовані по краях великих виростів плоскої голови.

Акула молот

Найбільша акула – розкопки

Найбільшою акулою з тих, які колись мешкали на планеті Земля, вважається мегалодон – вид, вимерлий приблизно 1,5 мільйона років тому. Повного скелета цього хижака так і не вдалося знайти, тому важко точно вказати його розмір. За сучасними оцінками мегалодон досягав у довжину 18-20 метрів.

 

Про найменшу акулу

Вчені часто ведуть суперечки з приводу того, яка з акул є найменшою. Серед можливих варіантів кунья акула, акула-сигара, котяча вусата акула. Більшість все ж схильна віддати титул найменшої акули котячій акулі .

Карликова котяча вусата акула може поміститися навіть на долоньці у дитини. Довжина самок цього виду становить 8-10 см, а найбільші самці можуть досягають розміру в 20-25 см. Ця акула, як і її величезні родичі, має жорстокий, кровожерний характер. Вона мешкає в північних водах Атлантичного океану і здатна нападати на риб в 3-4 рази більших за себе.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання