Про свято Благовіщення – 25 березня (7 квітня). Історія, народні прикмети, розмальовка

Історія свята Благовіщення

Благовіщення означає “блага звістка”. Повна назва свята – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найбільших дванадесятих свят православної церкви. Щороку воно відзначається в один і той же день – 25 квітня (7 квітня за старим). Торжество пригадує нам біблійну подію, змальовану в Євангелії від Луки:

А шостого місяця від Бога був посланий ангел Гавриїл у галілейське місто, що йому на ім’я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім’я йому Йосип, із дому Давидового, а ім’я діві – Марія. І ввійшовши до неї, промовив: «Радій, благодатна, Господь з тобою! Ти благословенна між жонами!»

Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А ангел промовив до неї: «Не бійся, Маріє, – бо в Бога благодать ти знайшла! І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька, Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця». А Марія озвалась до ангела: «Як же станеться це, коли мужа не знаю?»… І ангел промовив у відповідь Їй: «Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те-то й Святе, що народиться, буде Син Божий!..»

Отже, Благовіщення – це день, коли діва Марія дізналась, що вона народить особливу дитину, сина Божого Ісуса.

Розмальовка – Благовіщення

Народні прикмети пов’язані зі святом Благовіщення

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Який цей день – такий і кінець місяця.

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

Ніч проти Благовіщення. Якщо вона тепла, то весна буде дружна; якщо за ніч мокрий рушник висохне надворі – рік буде врожайний, якщо наполовину висохне – на середній урожай, а якщо залишиться мокрим чи замерзне – буде мокре літо.

Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

Благовіщення без ластівок – холодна весна.

Якщо з’являться жаби і зникнуть, то стільки ще буде холодно.

На Благовіщення гарна погода – гарний врожай.

Якщо ввечері зоряно, то вродять коноплі.

Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне. Якщо на Благовіщення півень на порозі нап’ється, то на Юрія віл напасеться.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:2 хв. читання