Про свято Благовіщення (7 квітня)

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найбільших дванадесятих свят православної церкви. Щороку воно відзначається в один і той же день – 7 квітня за новим стилем (25 березня за старим). Торжество пригадує нам біблійну подію, змальовану в Євангелії від Луки:

А шостого місяця від Бога був посланий ангел Гавриїл у галілейське місто, що йому на ім’я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім’я йому Йосип, із дому Давидового, а ім’я діві – Марія. І ввійшовши до неї, промовив: «Радій, благодатна, Господь з тобою! Ти благословенна між жонами!»

Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А ангел промовив до неї: «Не бійся, Маріє, – бо в Бога благодать ти знайшла! І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька, Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця». А Марія озвалась до ангела: «Як же станеться це, коли мужа не знаю?»… І ангел промовив у відповідь Їй: «Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те-то й Святе, що народиться, буде Син Божий!..»

Отже, Благовіщення – це день, коли діва Марія дізналась, що вона народить особливу дитину, сина Божого Ісуса.

Поділіться з друзями:

Прокрутити вгору