4 грудня, 21 січня – День обіймів

Обійми мене, обійми мене, обійми…
Так лагідно і не пускай.
Обійми мене, обійми мене, обійми…
Твоя весна прийде нехай.
(Океан Ельзи)

День обіймів – одне з найбільш незвичайних свят в календарі. Воно з’явилося порівняно недавно, але вже встигло завоювати популярність у всьому світі. До того ж, відзначати його не тільки весело, але й корисно для здоров’я. Вчені довели, що регулярні обійми є запорукою довгого і щасливого життя.

День обіймів

За вже сформованою традицією це незвичайне свято відзначається переважно в молодіжному та студентському середовищі. Саме там воно і зародилося ще в 70-х роках минулого століття.

Це позитивне і романтичне свято можна відзначати цілих два рази на рік. Багато країн святкують Міжнародний день обіймів 21 січня, але і в грудні є офіційний привід міцно обійняти своїх друзів, близьких і навіть незнайомців.

За матеріалами Вікіпедії:

В оригіналі це два свята: Національний день обіймів (англ. National Hugging Day) святкується 21 січня, а 4 грудня відзначається Міжнародний день обіймів (англ. International Hug Day).

За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів.

День обіймів: чим корисні обійми

Під час обіймів ми обмінюємося не тільки душевним теплом, показуємо свою прихильність і щирі почуття, але також отримуємо величезну користь для здоров’я.

Вченими багатьох країн давно доведений факт, що обійми є своєрідним “еліксиром” молодості і довголіття.

  • При тілесному контакті виробляється гормон, який бореться з пригніченим настроєм.
  • Обійми покращують роботу серцево-судинної системи, стабілізують кров’яний тиск.
  • Під час обіймів підвищується рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.
  • Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет.

Поділіться з друзями:

Прокрутити вгору