Всесвітній день водних ресурсів – 22 березня

З водою добре знайомий кожен, хто звик вмиватися, п’є чай, вміє плавати, катається на ковзанах, санчатах або лижах.

Вода виліпила обличчя нашої планети.

“Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе не описати, тобою насолоджуються, не розуміючи, що ти таке. Ти не тільки потрібна, ти і є життя!” Антуан де Сент-Екзюпері

Усе зелене життя народжене водою і ми — діти води. Вода – це найважливіша речовина на Землі без якої не може існувати жоден живий організм і не можуть протікати ні які біологічні, хімічні реакції і технологічні процеси. І у води є своє свято.

 

Історія За Всесвітнього (міжнародного) дня водних ресурсів

Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів (англ. World Water Day) — міжнародний день ООН, запроваджений Генеральною Асамблеєю в 1993 році (резолюція № А/RES/47/193 «Проведення Міжнародного дня водних ресурсів»).

Резолюцією відзначено, що враховуючи важливість водних ресурсів у розвитку економічної діяльності і соціального благополуччя, яка не отримує широкого усвідомлення, 22 березня кожного року оголошується Міжнародним днем води, який починає відзначатися з 1993 року.

Також резолюцією рекомендовано державам цього дня проводити заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Щороку, ці заходи здійснюються шляхом публікації і поширення агітаційної інформації, організації конференцій, круглих столів, семінарів і виставок. (За матеріалами uk.wikipedia.org)

 

Більше 100 цікавих фактів про воду

 

Мета проведення заходів

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою.

– Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.

– Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Бережіть воду. Всесвітній день водних ресурсів

Або коротко: метою проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню водних ресурсів, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття. Розроблена спеціальна Програма дій на ХХІ століття, метою якої є забезпечення кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

 

Чистої питної води на всіх не вистачає!

Вода повинна забезпечувати безліч потреб багатьом людям. Але щоб зробити це, вона повинна мати три прості якості: бути чистою, прозорою та безумовно доступною.

За даними звіту міжнародної неприбуткової організації WaterAid (2016), який має назву “Вода. Яким коштом?”, приблизно 650 мільйонів найбідніших людей світу досі страждають від нестачі доступу до питної води.

У середньому вони сплачують більше половини своєї зарплатні за будь-який доступ до водних ресурсів, повідомляє Mashable.

Друга по кількості жертв найбільша причина смерті дітей у світі  –  відсутність належних санітарних умов і чистої питної води.

Фото Water.org

Щоб мати хоч якийсь доступ до питної води, жителі збіднілих спільнот мають збирати воду самостійно з природних джерел. Найчастіше це завдання лягає на плечі жінок – це забирає їхній час, вимагає фізичних сил і часто є небезпечним заняттям.

Поділіться з друзями:

Прокрутити вгору