Кити здатні затримувати дихання на 20 хвилин.
Кити надзвичайно розумні, і вважається, що вони відчувають різні почуття, подібні до людських.
Найбільш довгоживучим ссавцем у світі є гренландський кит.
Існує два різних види китів – вусаті та зубаті кити. Простіше кажучи, зубаті кити – це кити з зубами, які їдять рибу, кальмарів і тюленів. Однак вони використовують ці зуби лише для захоплення, після чого заковтують здобич цілком, тому вони не використовуються для їжі. Замість зубів у вусатих китів у роті є волокнисті пластини, які допомагають їм фільтрувати морські речовини, такі як планктон, криль і ракоподібні.
Багато різних видів китів спілкуються один з одним за допомогою звуків і навіть пісень у своїх спільнотах. Пісні горбатих китів неймовірно заплутані.
Накопичення вушної сірки допомагає визначити вік кита.
Природних хижаків у китів немає. Людина є єдиним її хижаком. Є люди, які ріжуть китів заради м’яса, жиру та шкіри.
Найбільший мозок на землі належить кашалоту.
Горбаті кити їдять лише невелику частину року. Їхні жирові запаси зберігають їм здоров’я протягом приблизно 6-7 місяців, поки вони перебувають у процесі міграції в Антарктику з тропічних районів розведення.
Тривалість життя багатьох видів китів подібна до людської. Деякі сині кити можуть жити до 80-90 років, тоді як косатки живуть лише 10-45 років. Відомо, що деякі гренландські кити живуть до 200 років!
У міру індустріалізації китобійного промислу в 16 столітті та пізніше популяції різних видів китів почали зменшуватися. Але лише в 1960-х роках люди почали звертати увагу на скорочення популяції та виявляти занепокоєння. У 1960-х і 1970-х роках багато видів китів були оголошені зникаючими.
Мета Всесвітнього дня китів полягала в тому, щоб підвищити обізнаність про горбатих китів і підтримати їх на Фестивалі китів Мауї, що проводився Pacific Whale Foundation на Гаваях у 1980 році. З тих пір цей день виріс не тільки з горбатими, але й з іншими видами китів.