Секрети успіху. Як стати успішною людиною

Кожна людина вкладає в слово «успіх» свій власний сенс. Для одних це статус, для інших – багатство, професійна кар’єра, популярність або все це разом. Але незалежно від того, чого хочете досягти особисто ви, існують певні правила, яких дотримувалися всі люди, які досягли успіху.

1. Бути відповідальним за своє життя. Самостійне прийняття рішень. Прийняти відповідальність за своє життя – перший крок до успіху. Якщо ви усвідомили, що немає сенсу скаржитися і звинувачувати оточуючих і обставини в невдачах, ви готові рухатися вперед і спиратися на власні сили.

2. Поставити мету і рухатися до неї. Весь шлях до фіналу заздалегідь розбивається на частини, у кожній з них є чітко сформульований результат. Завершуючи кожен етап, успішна людина проводить «роботу над помилками», коригує план і тільки після цього продовжує рух.

Успішний – самовмотивований, неуспішним потрібна мотивація ззовні. Як правило, успішний мотивований азартом, бажанням довести свою силу, щирим інтересом до самої діяльності. Неуспішного треба постійно мотивувати матеріальними благами, схваленням оточуючих.

3. Дисципліна і самоорганізація. Тайм-менеджмент. Успішна людина діє, неуспішна відкладає дію на потім. Успішний діє, незважаючи на лінь, страх, незнання. Неуспішний постійно накопичує знання, які не застосовує, весь час чекає сприятливого моменту, а він все ніяк не настає. Як влучно підмітив один мудрий чоловік: «Літо – мертвий сезон і пора відпусток, осінь – пора відправляти дітей до школи, зима – новорічні канікули, весна – початок дачного сезону. А краще жити-то коли? »

Планування навіть в дрібницях, використання прийомів тайм-менеджменту, вміння оптимально збалансувати роботу і відпочинок дозволять раціонально витрачати час, не перевантажуючи себе.

4. Турбота і любов до себе – чудова риса успішних людей. У них теж бувають невдалі дні і накопичується втома, але успішні люди знаходять власні способи впоратися з такими станами і точно знають, що заряджає їх енергією. Вони дбають про своє здоров’я і намагаються відпочивати, незважаючи на високий темп життя. Психологічне і фізичне здоров’я допоможуть досягти поставлених цілей.

5. Уміння спілкуватися з людьми – важливий фактор успіху. Успішні люди вміють заводити і підтримувати потрібні зв’язки, які сприяють досягненню поставлених цілей. У їхньому оточенні в основному люди, які вже досягли багато чого, оскільки спілкування з ними надихає на все нові досягнення і створює психологічний настрій на успіх.

6. Знати ціну грошам. Успішні та багаті люди знають ціну грошам і не витрачають їх даремно. Вони прагнуть заробити більше, але використовують гроші розумно, намагаючись збільшити капітал, створити «подушку безпеки», реалізувати свої мрії і, часто, надати благодійну допомогу.

7. Бути терплячим. Успішний терплячий, готовий довго йти до своєї мети, неуспішний хоче все і відразу. Хтось із великих сказав: «Геній – це 1% везіння і 99% наполегливої ​​праці».

8. Любити те, що робиш. Для успішної людини вкрай важливо любити ту справу, якою вона займається, тому що, крім грошей, їй необхідно отримувати задоволення від власних досягнень і радіти життю.

9. Здоровий оптимізм і вміння мислити позитивно. Успішна людина шукає можливості, неуспішна – відмовки і все нові перешкоди. Візьмемо таку ситуацію – брак грошей. Успішна людина буде шукати можливості заробити, знання, як керувати грошима; неуспішний – причини, чому він не може запрацювати в цій країні, на іншій посаді та ін.

10. Не боятися помилок, не опускати руки. Навички гідної реакції на поразки і вміння отримувати від них правильні уроки. Успішний впаде і знову підніметься, неуспішний боїться впасти, зробити помилку, а якщо падає, то вже не прагне піднятися. У біографіях знаменитих людей часто можна прочитати про моменти поразки, серйозних втрати. Це своєрідний момент істини, поведінка в якому і визначає успішність людини

11. Вірити в себе. Успішний вірить в себе, неуспішний вірить словам інших про себе. Показовим у цьому сенсі психологічний експеримент: за змовою всі учасники називали квадрат колом, і тільки один учасник, який не знав про змову, стверджував зворотне. Більшість людей, що не знали про змову, через деякий час погоджувалися з загальною точкою зору.

12. Іноді потрібно ризикнути. Успішний ризикує, неуспішний боїться ризикувати. На щастя чи на жаль, життя непередбачуване, і в найкращий план можуть втрутитися несприятливі обставини. Успішна людина розуміє це і робить крок у невідомість.

13. Не боятися відмов. Успішний не боїться відмов, неуспішного відмови вибивають з сідла. «Життєвий успіх людини визначається кількістю« незручних розмов», які він витримав», – Тімоті Ферріс.

Джерела: t1.ua/porady/57392-yak-staty-uspishnoyu-lyudynoyu-7-pravyl.html, https://4vlada.com/rivne/28336

Поділіться з друзями:

  • Час читання:2 хв. читання