Навчання у сні. Сон і пам’ять

Навчання уві сні можливе!

Ви коли-небудь могли подумати, що можливо навчатися під час сну?

Вчені встановили, що навчання під час сну можливе, адже у цьому стані мозок продовжує переробляти отриману інформацію.

Вчені з Вейцманновского інституту наук вважають, що їм вдалося отримати перший вагомий доказ цього феномену.

Ще в 1970-ті в СРСР активно обговорювалася тема навчання під час сну, проводились дослідження та експерименти. Хтось говорив, що у сні зумів за пару місяців досконало вивчити незнайому мову, але більшість експериментів закінчувалося безрезультатно.

Британські вчені занурили групу добровольців в стан глибокого сну, а потім по черзі вмикали різні звуки, за якими відразу слідували запахи. При цьому найголовнішим було не розбудити людей. Запахи були або приємними, або неприємними та викликали, відповідно, глибоке чи коротке дихання. Кожен із запахів був пов’язаний з конкретним звуком.

Потім ці звуки програли без запахів. При звучанні тих із них, що були пов’язані з приємними ароматами, сплячі люди починали дихати глибоко, а при неприємних – коротко і швидко. Таким чином було зрозуміло, що підкірка людини засвоїла інформацію. Залишалося перевірити, чи відкладеться вона в голові сплячої людина.

На третьому, заключному етапі добровольців розбудили і дали послухати ті самі звуки. Хоча ніхто з них свідомо не пам’ятав, що вони означають, реакція виявилася точно такою ж, як і під час сну – глибокі зітхання при звучанні, пов’язаному з приємними ароматами, і неглибокі при неприємних звуках.

Сон і пам’ять

Вчені нейробіологи знайшли способи, які допомагають розвивати свою пам’ять за допомогою сну.

Для початку провітріть свою спальню кімнату, а на подушку капніть пару крапель заспокійливого аромамасла. Одягніть беруші, а на очі пов’язку для сну, щоб максимально ізолювати себе від зовнішніх подразників. Такий ритуал дуже простий і досить ефективний для тренування пам’яті.

Щодня на сон ми витрачаємо близько 8 годин на день. За цей час кожен з нас міг би присвятити себе вивченню іноземної мови або винаходу ліків від невиліковної хвороби. Так чому ж не витратити цей час дійсно з користю?

Якщо подивитися на це з антинаукового боку, то можна сміливо заявити про те, що це малоймовірно. Вченими було доведено, що мозок під час сну не запам’ятовує нову інформацію, а обробляє всі наші набуті знання і враження, що накопичилися за прожитий день. При цьому дбайливо їх зберігає в певних ділянках кори нашого мозку.

Професор Сюзанна Дікельман з Тюбінгенського університету вважає, що наш мозок під час сну активно вбирає і систематизує всю нову інформацію для того, щоб на наступний день ми змогли нею з легкістю володіти.

Існує кілька методів, які дозволять налаштувати ваш мозок на запам’ятовування нової інформації

Аромаметод

Одним з найпростіших методів був доведений французом д’Ерве де Сен-Дені. Він вважав, що за допомогою звуку або запаху ви зможете освіжити свої спогади.

Одного разу він писав картину з натури оголеної дівчини при цьому весь час жував корінь фіалки. Як тільки він закінчив картину, він міцно заснув, а слуга, що проходив повз, вирішив покласти залишки кореня йому в рот. Яскравий смак фіалки навіяв йому сон, в якому була присутня та сама дівчина. Грунтуючись на своєму особистому досвіді, він зміг вважати, що його теорія досить реальна.

Інноваційні технології

У добу, коли технології розвиваються з величезною швидкістю, починаєш замислюватися, як же їх використовувати в боротьбі за здоровий сон і заощаджений час.

Деякі вчені вважають, що якщо подавати під час сну електронні імпульси в мозок, то шанс поліпшити здатність запам’ятовування нові слова збільшується в кілька разів.

Сюзанна Дікельман в своїх роботах довела, що вплив на органи чуття під час сну сприятливо допомагає при навчанні. За її словами, на сьогоднішній день вже існує прилад для ЕЕГ, який автоматично може синхронізуватися з вашим смартфоном. На базі цього створюються нові ігри, які зможуть стимулювати ваш мозок.

Не варто забувати про те, що дії коливань струму можуть поширюватися нерівномірно по всьому мозку. Тому експерименти для розвитку своєї пам’яті можуть також мати і негативний ефект. Уві сні кожен з нас дуже вразливий, тому, перед тим як слідувати цим методам, слід переконатися в тому, що це не зможе нашкодити вашому здоров’ю.

Сон є однією з головних складових для повноцінного і здорового життя людини. Тому не варто забувати про його значення в гонитві за часом.

___________________

Використано матеріали: www.medikforum.ru, www.t-sna.com

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання