День матері в Україні – друга неділя травня

День матері відзначається щороку в другу неділю травня у 85 країнах світу, включаючи Україну.

 День матері прийнято провідувати свою маму і дарувати символічний подарунок. У США традиційно носять в День матері квітка гвоздики: кольорову гвоздику приколюють на честь здорової матері, а білу — в пам’ять про померлу.

День матері відзначають у другу неділю травня, що вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги.

День матері – це міжнародне свято на честь матерів – як таких, що вже стали ними, так і тих, хто тільки готується до материнства. Цим свято відрізняється від Міжнародного жіночого дня 8 Березня, коли привітання приймають усі представниці жіночої статі, незалежно від того, чи є вони мамами.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Також у 1929 році Спілка українок зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині.

У 1939 свято заборонила радянська влада. 10 травня 1999 року указом президента України було встановлено, що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.

День матері – це ще одна можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її.  День матері в Україні став чудовим приводом для того, щоб приїхати до мами, або зателефонувати їй, та сказати «спасибі» за її самовідданість, любов та підтримку.

В нашій державі цього дня мамам прийнято дарувати квіти і цукерки, але все ж кращий з усіх подарунків – це подарунок, зроблений своїми руками.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання