Словосполучення «Пташине молоко» у більшості із нас асоціюється із смачними і дуже ніжними цукерками.
Взагалі, пташине молоко здавна було символом чогось надзвичайного, неймовірного, неможливого. Проте насправді пташине молоко таки існує.
Воно не схоже на молоко диких звірів чи свійських тварин, але пташине молоко багате жирами, білками, вітамінами і мікроелементами.
На відміну від звичайного, пташине молоко не рідке, а більше схоже на білу сирну масу.
Пташиним молоком відгодовують своїх пташенят добре відомі нам голуби. Виробляється пташине молоко в зобу у голубів-батьків перед появою на світ пташенят. Маленькі голубенята на протязі двох тижнів харчуються цією корисною і поживною «молочною кашкою». Саме вона сприяє їх швидкому росту і окріпленню.
Годують пташиним молоком своїх діток не лише голуби. До переліку можна додати також пінгвінів, буревісників, клинтух, горлиць.
У пінгвінів, що мешкають в Антарктиді, в царстві льодів і морозів, в організмі виробляється особливий шлунковий секрет – пташине молоко. Батьки годують пінгвінят таким молоком до тих пір, поки не зможуть харчуватися рибою.
Буревісники виробляють шлунковий жир – ворвань. Разом з перетравленою їжею шлунковий жир перетворюється в живильну кашку, якою вигодовуються пташенята буревісників.