Казки, оповідання, легенди, притчі

Казки, оповідання, легенди та притчі для допитливих діток та їхніх батьків, вихователів, вчителів. Читайте твори для дітей українською мовою на МегаЗнайка.

Збірник казок на всі смаки

Хіба можна вважати дитинство повноцінним, якщо у ньому немає місця для казок? Звичайно, ні! З казкою дитина пізнає світ, вчиться думати, аналізувати, запам’ятовувати, розповідати, переказувати, фантазувати, розрізняти добро і зло.

Казка навчає і виховує. Казка – це одночасно урок і гра, розвага і корисний досвід.

Не менш важливу роль у житті дітей відіграють байки та легенди. Читати байки можна навіть дітям дошкільного віку. Їх тематика: дружба, вірність, уміння допомогти в біді.

Разом із легендами діти поринають у світ героїв і вірувань попередніх поколінь, починають розуміти культуру і традиції власного народу. Тому читати легенди дітям не просто можна, а потрібно.

Нажаль, не всі дорослі люблять читати дітям. Адже потрібно потратити багато сил та часу, щоб дитина вгомонилася, всілася і захотіла послухати. Значно простіше включити телевізор. Але і користі від телевізора значно менше.

Народні казки, легенди, байки мають особливу поетичну мову, а їх зміст іноді ірраціональний. Саме ця ірраціональність зрозуміла дітям і надзвичайно їм потрібна.

 

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: