Казки, оповідання для дітей українською мовою - Казки, оповідання українською мовою для дітей

Перейти до вмісту

Головне меню:

 

Казки, оповідання для дітей
Пропонуємо вашій увазі велику колекцію народних казок та авторських казок, які допоможуть корисно й цікаво організувати навчання і відпочинок дітей.

 
Збірник авторських казок та оповідань для дітей від українських авторів
Збірник авторських казот та оповідань для дітей
Збірник народних казок для допитливих дітей, батьків, вчителів, вихователів
Збірник казок різноманітних тематик. Казки про...
 


А чим відрізняється літературна, або авторська казка від народної можна прочитати тут:
Що таке літературна казка? 

Казки, байки, легенди

Хіба можна вважати дитинство повноцінним, якщо у ньому немає місця для казок? Звичайно, ні! З казкою дитина пізнає світ, вчиться думати, аналізувати, запам'ятовувати, розповідати, переказувати, фантазувати, розрізняти добро і зло.


Казка навчає і виховує. Казка - це одночасно урок і гра, розвага і корисний досвід.

Не менш важливу роль у житті дітей відіграють байки та легенди. Читати байки можна навіть дітям дошкільного віку. Їх тематика: дружба, вірність, уміння допомогти в біді.

Разом із легендами діти поринають у світ героїв і вірувань попередніх поколінь, починають розуміти культуру і традиції власного народу. Тому читати легенди дітям не просто можна, а потрібно.


Нажаль, не  всі дорослі люблять читати дітям. Адже потрібно потратити багато сил та часу, щоб дитина вгомонилася, всілася і захотіла послухати. Значно простіше включити телевізор. Але і користі від телевізора значно менше.  

Народні казки, легенди, байки мають особливу поетичну мову, а їх зміст іноді ірраціональний. Саме ця ірраціональність зрозуміла дітям і надзвичайно їм потрібна.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню