Ігри для вивчення цифр

З допомогою простих вправ можна легко зацікавити дитину математикою.

Пробуємо на дотик

Запропонуйте дитині цифри у вигляді об’ємних фігур. Це можуть бути картки з опуклими контурами цифр, наклеєні на гладкий папір шорсткі цифри або ж, навпаки, на шорсткому картоні – гладенькі цифри. Дитина на дотик повинна вгадати цифру.

Робимо самі

Разом із дитиною викладайте цифри з кружечків, па­личок, кубиків, трикутників, мозаїки, конструктора, ліпіть їх із пластиліну чи со­лоного тіста. Вирізайте цифри зі старих газет або журналів, тканини і наклеюйте їх.

 

Малюємо та вгадуємо

Запропонуйте дитині гру: ви малюєте в повітрі пальцем цифру, а вона вгадує її. Після цього можна помінятися ролями.

 

Кумедна фігурка

Спочатку напишіть на аркушику цифри від одного до дев’яти. А тепер спробуйте їх перетворити на кумедних чоловічків, звірят чи фігурки.

 

Знайди свою

Розкладіть на столі картки із цифрами. Назвіть одну з них, і нехай дитина знайде її серед інших. Або намалюйте на аркуші цифри, які б відрізнялися кольором та розміром. Дитина повинна знайти з-поміж них дві однакові.

А тепер можна намалювати стільки предметів, скільки показує та чи та цифра, або виконати якусь вправу – підстрибнути чи присісти стільки ж разів.

 

Шукай “сусіда”

Покажіть дитині цифру і запропонуйте назвати її “сусідів”. Наприклад, показує­те трійку, а малюк повинен зна­йти двійку і четвірку. Або ж розкладіть цифри за по­­рядком. Нехай дитина на кіль­ка хвилин заплющить очі, а ви поміняйте їх місцями чи приберіть одну з них. Малюк повинен зауважити, що змінилося.

 

Здогадайся сам

Запропонуйте дитині знайти схожість між різними предметами і цифрами. Наприклад, олівці схожі на одиничку, гачок на вішалці – на двійку, бублик – на нуль. Можна разом описувати цифри.

 

Пронумеруй предмети

Намалюйте кілька будинків, що стоять поряд, і попросіть дитину пронумерувати їх. Те ж саме зробіть з іншими предметами: можна рахувати поверхи будинків, кількість дерев, автомобілів. Наприкінці запропонуйте викласти з цифр свій номер телефону, будинку, квартири.

 

Що переплуталося?

Розкладіть на столі прозорі картки з цифрами догори ногами або в дзеркальному відображенні. Дитина повинна повернути цифру в правильне положення.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання