Зміст сторінки
Ліси – природне багатство
Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо.
Ліси на нашій Землі займають третину всієї суші нашої планети. Виконуючи життєво важливі екосистемні функції вони також є і будинком, і джерелом засобів до існування для безлічі людей. За даними сучасної статистики, у світі налічується понад 1,6 млрд. людей, які безпосередньо залежать від здорового стану лісів, до їх числа входять близько 2-х тис. корінних народів і народностей, невід’ємно зв’язавших свій побут, культуру і світосприйняття з унікальними багатствами лісу.
Ліси – головне природне багатство народу України. Вислів «Ліс – наше багатство» виник ще тоді, коли люди користувалися лише деревиною, яка є необхідним матеріалом для будівництва, сировиною для паперово-целюлозної промисловості та багатьох інших галузей народного господарства.
Розмальовки до Дня лісу. Бережіть ліси!
Натисніть на зображення, яке сподобалось, щоб переглянути у більшому розмірі чи зберегти.
Міжнародний день лісів
Міжнародний день лісів, був започаткований 21 березня, за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 28 листопада 2012. Кожен рік, різні заходи святкують і підвищення обізнаності про важливість всіх видів лісів і дерев за межами лісів на благо нинішнього і майбутніх поколінь.Країни закликаються здійснювати роботу по організації місцевих, національних та міжнародних заходів за участю лісу і дерев, таких як посадка дерев кампанії, в Міжнародний день лісів. Секретаріат форуму Організації Об’єднаних Націй по лісах, у співпраці з продовольчою і сільськогосподарською організацією, полегшує реалізацію таких заходів у співпраці з урядами, спільним партнерством по лісах, та міжнародними, регіональними і субрегіональними організаціями. Міжнародний день лісів, вперше відзначався 21 березня 2013 року.
Причини створення Дня лісу
Кожен рік втрачається понад 13 млн. га (32 мільйони акрів) лісів, площа рівна розміру Англії. При втраті лісів,зникають рослини і тварини, які тут жили – 80% усього земного біорізноманіття. Вирубування лісів впливає на зміни клімату, включаючи глобальне потепління.
Сьогодні ліси займають понад 30% земель в світі і містять понад 60000 видів дерев.
Ліси забезпечують продовольством, клітковиною, водою і ліками приблизно 1,6 мільярда найбідніших верств населення світу, в тому числі корінних народів з унікальними культурами. [uk.wikipedia.org]