Традиції святкування Нового року у різних країнах

Новий рік у Мексиці

У мексиканців є незвичайний новорічний ритуал. У кімнаті, де зібралися гості, до стелі підвішують заповнений солодощами глечик, що розмальований фігурами чудовиськ та звірів. Гостям по черзі зав’язують очі й дають у руки палку. Той, хто розіб’є глечик, буде щасливий у новому році.

Новий рік у Бразилії

У Бразилії прихід Нового року відзначається гарматним пострілом. Коли бразильці почують постріл, вони поспішають устигнути в цю хвилину поцілувати дорогу людину, щоб увесь рік був щасливим. Напередодні Нового року на піщаних пляжах Бразилії засвічуються десятки тисяч принесених свічок. Жінки в довгих білих платтях заходять у воду й розкидають пелюстки квітів. На хвилях пливуть маленькі дерев’яні плотики, на яких стоять засвічені свічки й лежать солодощі, фрукти, парфуми, мило, гребінці – подарунки грізній богині моря.

Новий рік у Гвінеї

У Гвінеї в день Нового року заведено водити по вулицях слонів, які символізують багатство й міць. Процесія супроводжується танцями, піснями, іграми.

Новий рік у Південній Америці

У Південній Африці деякі племена святкують одночасно Новий рік і День урожаю. Мешканці племені збираються на галявині. Посередині галявини вождь племені танцює обрядовий танець, потім він кидає на землю спілий гарбуз, який розбивається на шматки. Це означає, що почався Новий рік.

Новий рік в Італії

В Італії Новий рік починається 6 січня. Першої хвилини Нового року в усій країні розриваються тисячі хлопавок. Цілу годину під цю канонаду господарі викидають із вікон квартир і будинків у двір або прямо на вулицю старі меблі, посуд, речі. Вважається, що це принесе родині в новому році благополуччя й достаток. Італійського Діда Мороза звуть Баббо Натале, а добру стару чарівницю, яка прилітає вночі до дітей на чарівній метлі, – фея.Бефана. Вона відкриває двері маленьким золотим ключиком, заходить до кімнати, де сплять діти, і заповнює подарунками дитячі панчохи, які підвішені до каміна. Неслухняним дітям фея Бефана залишає пучку попелу й вуглинку.

Новий рік у Швеції

У Швеції в новорічну ніч вулиці яскраво освітлені, у будинках горить світло. Шведського Діда Мороза звуть Тоте-Гном, а Королеву світла, яка роздає дітям подарунки, – Люсія. її вибирають діти в кожному місті перед Новим роком. Люсія приходить до дітей у білому платті з поясом із червоних стрічок, а на голові в неї – корона із запаленими свічками. Вона приносить дітям подарунки, а свійським тваринам – ласощі: собакам – солодкі кісточки, котам – вершки.
У день Нового року на вулицях спалюють багатометрового солом’яного козла, а Старий рік проганяють пострілами в повітря. Улаштовують веселий маскарад і б’ють старий посуд… об двері своїх друзів.

Новий рік у Шотландії

У Шотландії в день проводжання Старого й зустрічі Нового року двері всіх будинків відчинені: кожен може зайти в гості до будь-якої родини. Гість повинен прийти зі шматочком вугілля, кинути його в камін і побажати: «Нехай світло й радість будуть завжди у вашому домі!».

Новий рік у Німеччині

У Німеччині Діда Мороза називають Санта Клаус. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм на віслючку привезе Санта Клаус, а в черевички кладуть сіно – частування для ослика. До святкового столу німці подають різні страви, серед них поросятко або зроблена з тіста свиня.

Новий рік в Австрії

В Австрії Новий рік відзначають багатим застіллям із заливними поросятами й іншими стравами зі свинини. Порося на святковому столі – запорука щастя й достатку.
У грудні, у день святого Миколаускаса, Крампус (хтось на зразок Лісовика) спускається з гір, щоб налякати злих духів. Щоб їх налякати, він має дуже страшний вигляд: у вивернутій навиворіт овечій шкурі, у дерев’яній масці з козлиними рогами. Тому що злі духи бояться шуму, до його паска підвішують дзвоники, що голосно дзвенять.
Пізніше на. допомогу Крампусу приходить Святий Миколаускас у голубому балахоні й митрі, з почтом гномів, які несуть подарунки. Крампус роздає подарунки дітям.

Новий рік в Голландії

У Голландії всі кораблі, що стоять у портах, вітають прихід Нового року врочистими гудками.
Голландський Дід Мороз, який припливає до дітей на кораблі,- веселун. Він любить розіграші, сюрпризи й часто дарує дітям марципанові іграшки, квіти із льодяників.

Новий рік в Чехії й Словаччині

В Чехії й Словаки за тиждень до Нового року починається свято, яке називається «ваноце». Усі родичі роблять одне одному подарунки й кладуть їх під ялинку. Кімната, в якій стоїть красуня-ялинка, прикрашається позолоченими гілками омели, яка символізує довголіття. У ці дні діти й онуки відвідують літніх родичів і поздоровляють їх із Новим роком, який наступає.
А в новорічну ніч приходить нове свято – «сільвестр» – веселе, гомінке, із забавами, жартами й розіграшами.

Чеського й словацького Діда Мороза звуть Микулаш. Він одягнений у волохату шубу й високу овечу шапку. Микулаш приходить до будинку в новорічну ніч, дістає з коробки, що висить у нього ‘за спиною, подарунки й роздає їх дітям.

Новий рік в Україні

В Україні переддень Нового року називають «щедрий вечір». Діти ходять від будинку до будинку, носять велику солом’яну ляльку, Коляду, поздоровляють господарів і співають пісні – «колядки» й «щедрівки».