Дива Святого Миколая

Святий Миколай

Миколай скрізь чинив тільки добро і людей навчав робити так само. За це Бог дав йому силу творити дива.

Ще за княжих часів, дуже-дуже давно — майже 1000 років тому — в Києві було збудовано церкву святого Миколая. А в київському соборі святої Софії зберігалась на той час ікона святого Миколая Мокрого; вона тепер в Америці. Ця ікона чудотворна, бо біля неї творяться Божі дива. її назва пов’язана з одним випадком.

У ті давні часи один чоловік із дружиною і маленькою дитиною пливли човном по Дніпру до Києва. Та раптом зчинилася буря. Велика грізна хвиля вдарила човен, сильно нахилила його — і дитинка впала у воду. Накотилася друга хвиля — і назавжди забрала дитину з собою.

Нещасні молоді батьки гірко плакали і молилися. Вранці вони пішли до собору святої Софії, щоб іще помолитися біля ікони святого Миколая, як раптом побачили під образом свою дитинку. Вона була ще мокра, але жива! Ось яке Боже диво сотворив святий Миколай.

Українські козаки також дуже любили, шанували святого Миколая і молилися до нього, бо він охороняв від небезпечних пригод тих людей, котрі плавали у морі, а козакам часто доводилося плисти у човнах великим і грізним Чорним морем до Туреччини — визволяти своїх братів-християн з бусурменської неволі. Тоді святий Миколай невидимо був з ними й оберігав їх. Тому козаки щасливо поверталися до рідних берегів.А хто не знає того випадку, коли святий Миколай обдарував трьох бідних дівчат, поклавши їм уночі під вікном гроші на придане, щоб могли щасливо одружитися!

Діти дуже люблять святого Миколая і щиро моляться до Нього, бо святий Заступник завжди охороняє їх від зла, опікується ними й обдаровує їх гарними подарунками.

У цьому, любі діти, ви ще раз переконаєтеся, коли настане та чарівна ніч…

Джерело: Дивосвіт. Навчальний посібник з нароознавства. – К.: Навчальна книга, 2001р.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання