Традиції святкування Нового року у різних країнах

Новий рік в Індії

В Індії взагалі для цього свята немає єдиного дня: в одних районах восени відзначають свято вогнів – Дивалі. На підвіконнях і на дахах ставлять багато світильників і запалюють їх святкової ночі. В інших районах відзначають новорічне свято – Лорі – улітку. У парках і гаях, на галявинах розпалюють великі вогнища, і всі люди, одягнені в білий одяг, танцюють і співають навколо них. Удень улаштовують змагання зі стрільби з лука, запускають повітряних зміїв.

У деяких районах Індії в день Нового року молоді люди обливають одне одного водою, супроводжуючи це новорічними поздоровленнями й побажаннями.

В Індії заведено: у день Нового року ніхто не повинен бути злим, ніхто не повинен гніватися. Вважають, що як пройде перший день нового року, таким буде й увесь рік. Індійці запевняють, що той буде щасливим, хто рано встане, приведе себе до ладу, згадає минулий рік і подумає про плани на майбутнє.

Новий рік у В’єтнамі

В’єтнамський Новий рік починається разом зі святом весни – Тет. Замість ялинки прикрашають дерево персика. А ще прикрашають яскравими ліхтариками всі вулиці, і кожній з них замість старої назви дають нову, незвичайну й смішну. В’єтнамці новорічної ночі дарують одне одному гілочку персикового дерева, яка напіврозпустилася. Сім’ї разом із друзями довго сидять біля вогню й розповідають казки та цікаві історії.

Новий рік в Афганістані

В Афганістані Новий рік – Навруз – святкують 21 березня. У цей день відкриваються веселі ярмарки, на яких гракл музиканти, виступають фокусники.

Новий рік у Монголії

У Монголії Новий рік називається «Святом Білого місяця» і збігається зі святом скотарів. По всій країні влаштовуються змагання в силі, спритності, сміливості. Улюблене частування в цей день – варена баранина та молочні продукти.

Монгольський Дід Мороз одягнений у стародавні атрибути кочівника: на голові висока шапка з лисиці, у руках – довгий батіг, кремінь, кресало й табакерка.

Новий рік у Лаосі

У Лаосі напередодні Нового року весь тиждень відбуваються фестивалі води: мешканці, які страждають від спеки, обливають один одного водою зі шлангів, глечиків та відер.

Новий рік у Китаї

У Китаї на Новий рік обов’язково влаштовують «танець дракона». Багато людей несуть на шестах довгий зміїний тулуб із паперу або шовку. Попереду пливе величезна голова дракона, очі якого світяться, бо зсередини голову освітлюють багато вогнів. У руках людей дракон звивається, як живий, але ніхто його не боїться, звучить музика, світяться різнокольорові ліхтарики.