Осляча Шкура. Казка Шарля Перро

Осляча Шкура. Шарль Перро. Казка для дошкільнят і молодших школярівЖив та був удачливий в справах, сильний, сміливий, добрий король зі своєю прекрасною дружиною королевою. Його піддані обожнювали його. Його сусіди і суперники схилялися перед ним. Його дружина була чарівна і ніжна, а їх любов була глибока і щира. У них була єдина дочка, краса якої дорівнювала чеснотам.

Король з королевою любили її більше життя.

Розкіш і достаток панували в палаці всюди, радники короля були мудрі, слуги – працьовиті й вірні, стайні були повні самими породистими кіньми, підвали – незліченними запасами їжі і пиття.

Але найдивовижніше полягало в тому, що на самому видному місці, у стайні, стояв звичайний сірий довговухий осел, якого обслуговували тисячі розторопних слуг. Це була не просто примха короля. Справа полягала в тому, що замість нечистот, якими повинна б бути всіяна ослина підстилка, щоранку вона була усипана золотими монетами, які слуги щодня збирали. Так чудово йшло життя в цьому щасливому королівстві.

І ось одного разу королева захворіла. З’їхалися з усього світу вчені вправні лікарі не могли вилікувати її. Вона відчувала, що наближається її смертна година. Покликавши короля, вона сказала:

– Я хочу, щоб ви виконали моє останнє бажання. Коли після моєї смерті ви одружитеся…

– Ніколи! – Відчайдушно перебив її у горі король.

Але королева, м’яко зупинивши його жестом руки, продовжувала твердим голосом:

– Ви повинні одружитися знову. Ваші міністри праві, ви зобов’язані мати спадкоємця і повинні обіцяти мені, що дасте згоду на шлюб тільки в тому випадку, якщо ваша обраниця буде красивіша і стрункіша, ніж я. Обіцяйте ж мені це, і я помру спокійно.

Король урочисто пообіцяв їй це, і королева померла з блаженною впевненістю, що немає на світі іншої такої ж красивою, як вона.

Після її смерті міністри одразу ж почали вимагати, щоб король одружився знову. Король не хотів і чути про це, сумуючи цілими днями про померлу дружину. Але міністри не відставали від нього, і він, повідавши їм останнє прохання королеви, сказав, що одружиться, якщо знайдеться така ж красива, як вона.

Міністри стали підшукувати йому дружину. Вони відвідали всі сім’ї, де були дочки на виданні, але жодна з них за красою не могла зрівнятися з королевою.

Одного разу, сидячи в палаці і сумуючи по померлій дружині, король побачив у садку свою дочку, і морок затьмарив йому розум. Вона була гарніша своєї матері, і знавіснілий король вирішив одружитися з нею.

Він повідомив їй про своє рішення, і вона впала в відчай і сльози. Але ні що не могло змінити рішення божевільного.

Вночі принцеса сіла в карету і відправилася до своєї хрещеної матері Бузок-Чарівниці. Та заспокоїла її і навчила, що робити.

– Вийти заміж за свого батька – великий гріх, – сказала вона, – тому ми зробимо так: ти не станеш йому перечити, але скажеш, що хочеш отримати в подарунок перед весіллям сукню кольору небосхилу. Це неможливо зробити, він ніде не зможе знайти такого вбрання.