Звідки появився сніговик?

Розповідь про те, звідки появився сніговик, снігова баба; які вірування з ними пов’язані.

Добрі чи злі. Які вони – снігові баби?

Колись сніговики представлялися людям великими і сердитими сніговими монстрами, адже холодні зими приносили чимало клопоту людям.

Вважалося, що якщо зліпити снігову бабу при повному місяці, то це призведе до нещасть, а ночами почнуть снитися кошмари. Мешканці Норвегії вірили, що розглядати сніговиків вночі через штори небезпечно! Зустріти снігову фігуру ввечері вважалося поганим знаком. Тому в темний час доби її намагалися обійти стороною.

Лише в XIX сніговики стали позитивними героями новорічних казок, з’явилися на вітальних листівках і завоювали любов дитячих сердець у всьому світі.

Звідки появився сніговик?

За старовинними переказами, приблизно в 1493 році вперше зліпив снігову фігуру скульптор, поет і архітектор Мікеланджело Буонарроті. Історичні дані ж запевняють, що перша письмова згадка про сніговика зустрічається в одній з книг XVIII століття, яка розповідає про « красивого сніговика» величезних розмірів.

Снігова баба чи сніговик?

На Русі снігові баби вважалися володками зими. До них ставилися з пошаною. Саме у снігових баб люди просили, щоб морози були не такими сильними. Також снігова баба уособлювала жінку-духа, який керує хуртовинами і снігопадами.

Цікавим є той факт, що у інших Європейських країнах вважали снігову бабу особою чоловічої статі – сніговиком.

Згідно з християнською легендою, сніговики – це ангели, які можуть переказувати бажання людей Богу і сприяти їх виконанню. Тому з свіжого снігу ліпили маленького сніговика і шепотіли йому найпотаємніші бажання. Вважалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса і неодмінно збудеться.

Звичаї пов’язані з сніговиками

У Європі сніговиків завжди розкішно прикрашали гірляндами, закутували в шарфи і давали в руки великі, густі мітли. Ніс з морквини задобрював духів врожаю і родючості. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у сім’ї.

Цікавий звичай прикрашати сніговика намистом з головок часнику існував в Румунії. Вважалося, що це допоможе захистити родину від злих духів і від хвороб.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання