Притча про чотирьох жінок

Колись давно жив король, у якого було чорити дружини. Більше всіх, він любив наймолодшу четверту свою дружину. Він обдаровував її дорогим одягом, подарунками, пригощав всілякими ласощами зі свого столу і балував кращими делікатесами. Він завжди давав їй все найкраще.

Також сильно він любив і свою третю дружину. Дуже пишався нею і показував сусідам – королям, вихваляючись. Але завжди боявся, що в один прекрасний день вона залишить його і піде до іншого.

Сильно любив він свою другу дружину. Вона була його найкращою порадницею і завжди була добра, уважна і терпляча з ним. Коли б у короля не виникали проблеми, він знав, що завжди може розраховувати на неї, і вона допоможе йому впоратися з труднощами.

Перша дружина короля була більше всіх віддана йому, вкладала багато сил, стежачи за його здоров’ям і всім королівством. Проте, король не любив її і, не дивлячись на її глибоку і безумовну любов до нього, ледь її помічав.

Одного разу Король захворів і зрозумів, що дні його полічені і жити залишилося зовсім мало. Розмірковуючи про своє розкішне життя, він раптом зрозумів і подумав: “У мене ЧОТИРИ дружини, але коли я помру, я буду в повній самотності”.

Він покликав до себе четверту дружину і запитав: “Я любив тебе більше всіх, одягав в кращі наряди і дбав про тебе більше, ніж про інших. Зараз, коли я вмираю, ти підеш зі мною? “Ні, ні за що!” – відповіла четверта дружина і пішла, не додавши більше ні слова. Її відповідь була для короля, як гострий ніж у серце.

Засмучений, він покликав третю дружину і сказав: “Я любив тебе все життя, тепер, коли я вмираю ти підеш зі мною? “Ні!” – відповіла третя дружина. “Життя занадто хороше, коли ти помреш, я знову вийду заміж”. Серце короля захололо.

Він запитав другу дружину: “Я завжди звертався до тебе за порадою, і ти завжди була поруч і допомагала мені. Коли я помру, підеш ти зі мною? “Вибач, але в цей раз я не зможу тобі допомогти, – відповіла друга дружина, – найбільше, що я можу для тебе зробити, це супроводити тебе до могили”. Її відповідь розбила серце короля. Він був спустошений і розчавлений.

Раптом пролунав голос: “Я піду з тобою! Неважливо куди ти підеш, я піду за тобою “. Король побачив свою першу дружину. Вона була дуже втомленою, худою, виснаженою і занедбаною, так як страждала від багаторічної зневаги і забуття. Дуже здивований і засмучений король сказав: “Мені належало краще піклуватися про тебе, коли у мене була така можливість!!!”.

Насправді, у кожного з нас є такі ЧОТИРИ дружини.

Наша четверта дружина – це наше ТІЛО. І як би чудово ми не дбали про нього, коли прийде наш час, воно покине нас.

Наша третя дружина – це наше МАЙНО. Коли ми помремо, все воно дістанеться іншим людям.

Наша друга дружина – це наші БЛИЗКІ і ДРУЗІ. Неважливо, як сильно вони любили і підтримували нас при житті, після нашої смерті, щонайбільше, що вони можуть зробити для нас – це проводити нас до могили,молитися…

А наша перша дружина – це наша ДУША. Часто покинута, забута в нашій гонитві за багатством, владою і задоволеннями цього світу. Однак, тільки вона і є головна частина нас самих, яка завжди йде вслід за нами, куди б ми не пішли.