Обливаний понеділок. традиції святкування другого дня Великодніх свят в Україні

Обливаний понеділок (також Поливаний, Великодній, Світлий, Волочильний понеділок) — це другий день Великодніх свят. Цього року він припадає на 17 квітня.

У давнину люди вірили, що у понеділок після Пасхи вода стає цілющою та оздоровлює людей. В цей день прийнято поливати інших водою для духовного очищення.

Зараз в Україні звичай перетворився на розвагу та зберігся здебільшого в західних регіонах. Розповідаємо, яких традицій прийнято дотримуватись у цей день.

Традиції Обливаного понеділка 

Основні звичаї Обливаного понеділка пов’язані з водою. Раніше в цей день було прийнято, щоб парубки ходили по хатах, де є дорослі незаміжні дівчата, та обливали їх. За це їм дарували писанки. На Сколівщині дівчата давали хлопцям крашанки, навпаки, щоб уникнути обливання.

На Гуцульщині дівчата ховали великодні яйця за пазуху, а парубки намагались їх відібрати. Отримавши яйце, вони обливали жінок водою.

Схожі традиції існують і в інших країнах Європи, зокрема, у Польщі, Чехії, Словаччині та Угорщині.

У Світлий понеділок є також традиція ходити в гості до родичів, друзів, пригощати один одного великодніми смаколиками. Діти відвідують старших членів родини, несуть їм паски та крашанки. 

За матеріалами сайту: https://chas.news/

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання

Залишити відповідь