Хелловін – звичаї, прикмети і ворожіння

Хелловін святкується в ніч проти 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір’я Дня всіх святих».

Про день всіх святих читайте тут: День всіх святих – 1 листопада.

Хелловін  прийшов до нас з країн Європи та США. І якщо там як і раніше до цього свята підходять з усією серйозністю, то ми, за великим рахунком, сприймаємо його більше як день, коли можна подуріти, повеселитися і полякати перехожих страшними масками і костюмами. А адже Хелловін має глибоку історію, свої традиції і забобони. Що ж ховається за цим незвичайним святом, і як його потрібно правильно проводити?

Прикмети, ворожіння, сни, традиції Хелловіна

Історія свята Хелловіна

Відповідно до древніх легенд, в ніч на 31 жовтня друїди збиралися навколо багаття і приносили жертви злим духам, щоб умилостивити їх. Кельти вірили, що в цю ніч духи померлих приходять з загробного світу. І щоб не стати їх жертвою, під вечір люди виносили за поріг свого будинку їжу, щоб мертві були прихильнішими. Зараз це повір’я переросло в вкорінену традицію, коли діти переодягаються в шкури тварин, надягають маски, ходять по домах і стукають в двері будинків, щоб забрати те, що належить духам.

Як правило, люди охоче відкривають двері переодітим в духів дітям. Якщо ж хтось не захоче відкривати двері, то ряджені за традицією можуть трішки накапостити негостинним господарям, наприклад, вимазати ручку дверей сажею.

Як відомо, найголовнішим атрибутом свята є гарбуз, а точніше гарбузова голова. Вона є символом закінчення збору врожаю. Зазвичай її заготовляють задовго до самого свята: вирізують м’якоть і роблять очі і рот. Усередину гарбуза вставляється свічка.

Все про свято Хелловіна

Ворожіння у ніч Хелловіна

У Хелловін прийнято гадати. У цей день духи стають дуже активними, тому багато дівчат прагнуть дізнатися долю саме в цю таємничу ніч. Існують кілька старовинних ворожінь, які використовувалися ще в далекій давнині.

У цю ніч дівчина може побачити свого судженого. Для цього вона повинна взяти червоне яблуко, запалену свічку в свічнику і дзеркало. Світло в приміщенні повинен бути вимкнений. Свічку необхідно поставити поруч з дзеркалом. Після цього потрібно вдивитися в дзеркало. Паралельно необхідно або їсть яблуко, або розчісувати волосся. Суджений здасться в відображенні, він нібито буде стояти за спиною ворожбитів. Цей спосіб ворожіння дуже непередбачуваний. Ви можете залучити не тільки образ майбутнього чоловіка, а й закликати непрошених гостей – злих духів. Якщо свічник раптом впав, ворожіння на судженого необхідно тут же припинити, так як це ознака присутності злих духів.

Сни на Хелловін

Особливу увагу люди приділяли снам в ніч Хеллоуїна. Якщо в цю ніч присниться вода, скло або камені, то це передвісник удачі. Якщо присниться дощ, ураган або квіти, чекайте неприємностей.

Прикмети і повір’я про Хелловін

Існує ще багато повір’їв і прикмет стосовно цього свята.

У вечір Хелловіна люди дотримувалися деяких правил.

Для залучення удачі люди надягали одяг навиворіт. Тим самим вони збивали духів з пантелику і ті не могли їм нашкодити.

У будинку, як правило, запалювалися свічки, щоб відлякати духів. Якщо ж свічки гасли, це вважалося ознакою того, що злі сили все ж увійшли в будинок. Для того, щоб захистити свій будинок від впливу злих духів, псування речей і нещасть, прийнято до заходу Сонця в карнавальному костюмі з факелом в руках обійти свій будинок три рази проти годинникової стрілки.

Якщо в ніч Хелловіна в будинку побачити павука, то це означає, що будинок оберігає ваш померлий родич, який таким чином попереджає, що в цьому році вам загрожує небезпека.

Якщо в цю ніч ви хочете побачити справжню відьму або злого духа, необхідно одягнути весь одяг задом на перед і навиворіт, вийти на вулицю і піти спиною вперед.

Як сприймати свято Хелловіна?

Як сприймати свято Хелловіна? З іронією чи всерйоз? Для кожного з нас це свято – перш за все, день чудес і веселощів. Однак за всім цим ховається багатовікова мудрість і традиції, про які теж не варто забувати. Так що якщо ви хочете провести це свято за всіма звичаями, то вас чекають незабутні емоції, викликані незвичайною святковою атрибутикою, яскравими костюмами, ворожіннями і повір’ями.

За матеріалами сайту: dailyhoro.ru

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання