Читання у боротьбі зі стресом

Чому читання – кращий засіб боротьби зі стресом?

Слово «стрес» в перекладі з англійської означає «напруга». Ця напруга являє собою відповідь організму на вплив будь-яких зовнішніх екстремальних факторів. Стресовий стан викликає викид адреналіну, і наш організм миттєво мобілізується (активується) для боротьби з ворогом або до втечі від нього. Але ми не первісні люди і не так часто вирішуємо свої проблеми за допомогою фізичної сили або втечі. Ось і бродять по нашій крові гормони, що не знайшли собі застосування, і в результаті, не дають розслабитися нашій нервовій системі.

На жаль, уникнути стресу неможливо, але можна спробувати його подолати.

Читання у боротьбі зі стресом

Британські вчені провели із добровольцями ряд вправ і тестів, що викликають стрес, а потім пропонували різні методи релаксації. Виявилося, що прослуховування музики знижує рівень стресу на 61%, чашка чаю або кави – на 54%, прогулянка – на 42 %, відеоігри – тільки на 21 %.

Але найкраще знижує рівень стресу читання – на 68%, причому для нормалізації пульсу і розслаблення м’язів достатньо було мовчки почитати усього протягом 6-ти хвилин! Автор дослідження, Девід Льюіс, вважає, що навіть неважливо, яку книгу ви будете читати, головне повністю зануритися в неї, «досліджуючи сферу авторської уяви», співпереживаючи чужим проблемам і, тим самим, відволікаючись від своїх.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання