21 листопада – Всесвітній день вітань

21 листопада відзначають Всесвітній день вітань. Його придумали в 1973 році коли у світі відбувалися декілька масштабних конфліктів. Це свято запропонували відзначати два брати: Брайен і Майкл Маккомак. Вони заявили, що це свято буде своєрідним протестом проти напружених відносин між різними країнами. Щоб повідомити всьому світу про нове свято, брати розіслали в безліч держав свої письмові привітання, в яких не було жодних ідеологій, а лише одне прохання — надіслати таке ж привітання ще десятьом людям. Буквально відразу ж ідею братів Маккомак підтримали в 180 країнах.

21 листопада – Всесвітній день вітань

Зараз свято вітань стало багатонаціональним та незалежним від таких чинників, як професія, релігія або переконання людей, які його відзначають. Цей день об’єднує дітей та дорослих, зірок кіно та звичайних електриків — усіх, хто прагне зробити світ більш толерантним та дружнім. Традиційно у день вітань багато людей з усіх куточків світу розсилають одне одному листи з привітаннями. Сьогодні це переважно роблять за допомогою Інтернету.

Позитив, радісні емоції, веселі смайлики, дружні привітання у Всесвітній день вітань відправляють своїм і чужим люди самих різних національностей, професій, віку, матеріального достатку. Навіть промислові магнати і лідери політики не цураються цієї чудової ідеї.

Сьогодні більше 140 країн миру беруть участь у цьому святі-грі. Зміст святкування цієї дати полягає в тім, щоб протягом дня від всієї душі привітати не менш 10 незнайомців. Зробити це можна по-різному. Як вам завгодно. Головне – щирість.

21 листопада - Всесвітній день вітань

З Днем привітань вітаємо,
вітаємо вас всіх,
Багато радості бажаємо,
Щоб почути добрий сміх!

Причина є й наслідок,
Що всі навколо цвітуть:
Сьогодні День привітань,
Хелло, бонжур, салют!

Тим, хто зі мною знайомий,
З ким я зустрічав світанки,
З ким новий рік відзначав,
Хто виповняв забаганки.
З ким брудершафт затівав,
Пісню веселу співав,
З ким не знайомий був ні дня –
Сьогодні всім-усім
Привітики шлю я!

21 листопада - Всесвітній день вітань

 

Як вітаються у тваринному світі 😉

  • собаки вітаються хвостами;
  • гігантські африканські равлики розпізнають голос господаря за інтонацією і радісно свистять у відповідь на вітання;
  • ящірки агами, коли бачать один одного, змінюють колір;
  • рисі під час зустрічі виконують ритуал вітання: обнюхують один в одного носи, потім становляться напроти і починають буцатися лобами, аж стук кісток чути;
  • лелеки під час зустрічі цокочуть дзьобами.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання