Цікава весняна вікторина про місяць квітень розрахована для учнів початкової школи. Вікторина “10 цікавих фактів про місяць квітень”.
Другий весняний місяць та четвертий місяць року в григоріанському календарі носить назву квітень. Назва місяця в Україні прижилася не одразу. Адже в давньоруський час його називали «цвєтєнь», а згодом «апріль». «Апріль» – від латинскього «апріліс», чи ще давнішого – «апрілюм», тобто «сонячний».
І хоча назва «квітень» з’явилася у книжників ще у XVI столітті, проте активно почала вживатися лише у ХХ столітті.
У різних регіонах України для означення місяця користувалися діалектичними накличками. У західних областях в активному вжиткові був «квітень», на Поліссі (до речі, ця назва деінде збереглася й до сьогодні) – «краснець». Зустрічаються й інші – «лукавець» (на ознаку примхливої погоди), «снігогін», «водолій» тощо.
Були й інші назви місяця: цвітень, красенець, краснець, водолій, лелечник, пустун, капельник, а також: березень, лукавець, снігогін, дзюрчальник, травень, сочень.
У квітні сад повністю перетворюється, адже саме в цей час зацвітають довгоочікувані квіти, кущі і більшість плодових дерев. Окрім підсніжників, крокусів, рясту, цвітуть, зокрема, тюлопани і нарциси.
Квітень відрізняється мінливістю погоди і несподіваними змінами в ній.
Більше про прикмети і погоду квітня
За народними повір’ями 21 квітня – це “зустріч” Сонця з Місяцем. Добра погода – буде погоже літо, а якщо негода -холодне і дощове; якщо наступного дня погода не встановиться, то рік буде сухий. 21 квітня з’являється багато жуків і павуків, мух, комарів. Вперше прилітають метелики. День вважається вдалим для пасічників – можна працювати з бджолами. Також в цей день добре виліковуються будь-які хвороби.