Весільні річниці та їх назви від 0 до 100 років

День весілля- особлива подія в житті кожного. Щороку подружжя відзначає дату пам’яті про свій святковий день у колі близьких та друзів. Кожна наступна річниця весілля має свою назву і традиції.

0 років – Зeлене весілля.

Так іменують 1-ший день одруження і цілий перший рік після . Символіка : юність , бадьорість і чистота молодого подружжя. Під час головного роки після весілля дозволено відзначати ” шлюбний ювілей” кожен місяць. Навіть в будь-яку тиждень в перший місяць.

1 рік – Ситцеве

1 рік ситцеве, інакше марлеве весілля . У символіці укладена деяка двозначність. Кажуть, ніби протягом 1-го року відносини схожі до найбільш крихкї тканини – ситецю. Адже молодята за 1 рік відносин тільки почали пізнавати один одного; їх відносини ще дуже крихкі, тому їх і називають ” ситцевими ” .

2 роки – Паперове

3 роки – Шкіряне

4 роки – Льняне ( воскове)

5 – Дeрев’яне весілля

П’ять років – Дерев’яне весілля.  Доброю прикметою вважається на 5 річницю посадити дерево. Кажуть , ніби дерево, посаджене на п’ятий рік відносин , переросте всі негаразди і стане пам’яттю для майбутніх поколінь.

6 – Чугунне ( горобинове, кипарисове)

7 – Мідне

8 – Жeстяне ( макове)

9 – Фaянсове

10 років – Рожеве ( олов’яне або бурштинове) весілля

Перша кругла дата сім’ї відзначається з шиком – на свято кличуть усіх , хто знаходився при оформленні шлюбу десять років тому.

11 – Стaльне

12 – Нікeлеве (шовкове)

13 – Кружeвне ( шерстяне)

14 – Агaтове

15 років – Скляне ( кришталеве ) весілля

Скляне весілля святкують після 15 років з дня вступу в шлюб. 15-тий ювілеї весілля говорить про чистоту, прозорість взаємин подружжя . На урочистому столі – кришталевий або скляний посуд . Гостям бажано одягнути що-небудь світле.

15 років – Скляне ( кришталеве) весілля

16 – Нe відзначається

17 – Оловяне

18 – Бірюзове

19 – Криптонове

20 років – Фарфорове весілля

Кругла дата родини. Кажуть, що за двадцять років з дня весілля всій подарованої до весілля посуді пора розбитися … Тому, резерв кавового і чайного начиння пора відновити. 2-ий варіант свідчить, ніби щасливий домашній союз через 20 років після весілля прекрасний і гармонійний, як справжній китайський фарфор. Так що на це весілля презентують сервізи , чашки , тарілки з порцеляни .

21 рік – Опалове

22 роки – Бронзове

23 роки – Берілове

24 роки – Атласне

25 років спільного життя – срібне весілля

На срібне весілля дарують прикраси зі срібла або щось посріблене. Святкування срібного весілля супроводжується деякими особливими традиціями. Подружжя можуть подарувати один одному срібні кільця і носити їх протягом усього ювілейного року.

26 – Нефритове

27 – Весілля червоного деревa

28 – Не святкується

29 – Бaрхатне

30 років – Перлове весілля

Перли прийнято вважати символом бездоганності взаємин подружжя, яке прожило разом вже так довго.

31 рік – Смугле весілля

32 і 33 роки – Нe святкують

34 року – Янтaрне весілля

35 – Полотняне (коралове) весілля

36 – Нe відзначається

37 – Муслінове весілля

38 – Ртутне весілля

39 – Кріпове весілля

40 років – Рубінове весілля

Назва походить від цінного каменю рубіна, який вважається символом любові і полум’я. Чоловік і дружина мають можливість в ознаменування рубінового весільного року інкрустувати рубін в обручки. Так як рубін схожий з алмазом , – такий же твердий , кажуть , що жодні складнощі не зможуть розбити сім’ю.

41 рік – Не відмічається

42 року – Перлaмутрове весілля

43 годa – Фланелеве весілля

44 року – Топaзове весілля

45 – Сапфірове весілля

46 – Лaвандове весілля

47 – Кaшемірове весілля

48 – Аметистове весілля

49 – Кедрове весілля

50 – Золоте весілля

Існує незвичайна традиція – Подружжя знову дарують один одному обручки, а старі передають неодруженим онукам як сімейну реліквію. Цей ювілей дозволяє провести повторну церемонію одруження. Презенти на золоте весілля, природно із золота. Гостям дозволено дарувати і позолочені речі для прикраси будинку.

55 – Смарагдове весілля

Смарагд – камінь зеленого забарвлення, що втілює нескінченність життя. Побажання до річниці весілля відповідні – жити, не хворіти до 100 років.

60 років – Діамантове або платинове весілля

Подружжя прожило разом шістдесят років, встоявши перед негараздами долі як найміцніший камінь – алмаз. Саме гранований алмаз іменується діамантом. А це означає , що ніхто не зможе перервати настільки довгі відносини. Подружжя дарують один одному прикраси з діамантів.

70 років весілля – Благодатне (вдячне) весілля.

У цей час , пора поглянути в минуле і зрозуміти , що справжня любов послана небесами – і це справжнє щастя. Ювілярам їхні діти й онуки дарують те, що вони самі забажають.

75 років – Коронне весілля. Ювілей як вінець сімейного життя.

80 років весілля – Дубове. Дуб як довголіття і фортеця життя.

100-тий ювілей – Червоне весілля . Святкувався тільки раз – в сім’ї довгожителів Агаєв. Це назву вони самі і придумали.

Поділіться з друзями: