Цікаві відомості про черепах

Збірник цікавих фактів про життя черепах. Цікаво прочитати і дітям і дорослим.

Цікаві відомості про черепах

Черепахи існують на Землі більше ніж 220 мільйонів років. Вчені налічують близько 230 сучасних видів цих тварин. Всі черепахи діляться на морських і наземних.

Черепахи здавна асоціюються у людей з мудрістю і довголіттям. Їх часто знаходять в курганах, похованнях. Найдавніші зображення черепахи датуються навіть мільйоном років до нашої ери.

Про зуби і пальці черепах

У найбільш ранніх черепах були зуби, але вони на відміну від сучасних, не могли ховати голову в панцир.
У черепах більшості видів є п’ять пальців на кінцівках, за винятком деяких видів, у яких чотири або три пальці.

Цікавий спосіб лову черепах

Жителі Мозамбіку і Мадагаскару з давніх часів ловлять морських черепах за допомогою риб-причеп. Рибу прив’язують за хвіст до мотузки і кидають поруч з побаченою черепахою. Черепасі важко звільниться від «обіймів» риби, що присмокталася. Якщо хочуть зловити велику черепаху, то кидають відразу кілька риб-причеп, так як одна риба може підняти черепаху вагою не більше 30 кг.

Чи існують черепахи з м’яким панциром ?

Не у всіх черепах є твердий панцир. У сімейства м’якотілих черепах панцир м’який на дотик і шкірястий. Такі черепахи проводять значну частину свого життя нерухомо, зарившись у пісок на дні водойми, де вони чекають здобич.

Як визначити вік черепахи ?

Великі черепахи живуть довше маленьких. Деякі з них здатні прожити 100 і більше років. Знаходили вчені і тих, які прожили близько 200 років.
Панцир черепахи складається з щитків, на кожному з яких ростуть річні концентричні кільця. За ним, так само як по кільцях дерев, можна визначити вік конкретної черепахи.

Черепахи – космонавти

Першими тваринам, які повернулися на Землю після польоту в космос, були собаки – Білка і Стрілка. А ось перший обліт навколо Місяця належить черепахам. Це було в 1968 році. На борт радянського космічного корабля Зонд – 5 посадили середньоазіатських степових черепах. Вибір був обґрунтований тим, що їм не потрібно великого запасу кисню, вони можуть півтора тижні нічого не їсти і тривалий час знаходитися в стані, схожому на летаргічний сон.

Найбільші черепахи

Найбільша черепаха знайдена в Амазонії. Її розміри рівняються з розмірами легкового автомобіля. Рептилія відноситься до виду «вугільних черепах», які жили на землі близько п’яти мільйонів років тому. Знайдена вона у вигляді скам’янілості. Панцир цієї черепахи має довжину 172 см і висоту з людський зріст.

Найбільших сучасних черепах – шкірясті черепахи – можна побачити у морських глибинах. Вони досягають довжини більше двох метрів і можуть важити близько 680 кілограм.

Найбільші сучасні черепахи – шкірясті черепахи

Найменша черепаха

Мускусна черепаха, фото, найменша черепаха
Мускусна черепаха, фото, найменша черепаха

Найменшою черепахою у світі вважається мускусна черепаха. Мешкає вона на сході і південному сході США і на південному сході Канади. Довжина черепахи – до 10см, а вага до 250 грам.

Найменші черепахи, також як і найбільші, живуть у воді. Люблять прісні водойми з мулистим дном. Ведуть вони нічний спосіб життя, тобто більш активні вони вночі. Їдять молюсок, дрібну рибу, комах, рослини.

Життя найменших черепашок у світі триває всього близько 30 років.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання