Точки на голові – швидка допомога

Зміст сторінки

Точки на голові – швидка допомога для всіх

Японський метод шиатсу передбачає вплив на точку на тілі натискуванням великого і вказівного пальців рук. Він може бути використаний в поєднанні з обертовими рухами в ділянці обраної точки – за годинниковою і проти годинникової стрілки.

Правила

1. Ви знайшли необхідну точку для усунення тих явищ, які вас турбують. Спочатку зробіть легке натискання (протягом 30 секунд). Цим ви поліпшите місцевий кровообіг.

2. Після цього робіть масаж, намагаючись не завдати болю: робіть 9 обертів за годинниковою стрілкою і 9 – проти.

3.Тривалість точкового масажу в кожній точці неповинна перевищувати 3-4 хвилини.

Точки для масажування

Точка 1: безсоння, невроз, головний біль, вегето-судинна дистонія, мігрень.

Розташована на голові у тім’яній ямці в центрі лінії, що з’єднує верхні точки вушних раковин. Стародавні китайські лікарі назвали цю точку «збір 100 хвороб».

Дуже ефективний засіб від безсоння: перед сном прогрійте гарячим струменем душу весь хребет, починаючи з шийного відділу, протягом 8-10 хвилин. Потім злегка обітріться і в теплій сорочці лягайте відразу в ліжко. Вам забезпечений хороший сон. Додатково можна прогрівати лежачи в ліжку навколо носові ділянки, включаючи підборіддя.

Точка 2: погіршення зору, закладеність носа.

Розташована біля внутрішнього кута ока, приблизно на відстані 0,3 см, має назву «ясне світло».

Точка 3: Запаморочення, болі в лобовій частині голови (судинні), сечовий міхур.

Розташована біля початку брови над точкою 2. Якщо ви виявили болючість в точці 3 (це свідчить про захворювання сечового міхура) – масажуйте її згідно з рекомендаціями. Так вам вдасться уникнути або усунути захворювання, що починається.

Точка 4: поганий зір, судинні головні болі типу мігрені.

Біля зовнішнього кінця брови розташована точка з назвою «нитка бамбука».

Точка 5: судоми у дорослих і дітей, безсоння, головний біль, запаморочення, погіршення зору.

Розташована в центрі перенісся, на вертикальній лінії, що йде від кінчика носа. Має поетичну назву «зустріч з храмом». Якщо у дитини судоми, не впадайте в паніку: зробіть ніжний масаж точки 5, і дитина заспокоїться. А якщо у вас безсоння, головний біль або запаморочення, масаж цієї точки значно поліпшить ваш стан.

Точка 6: мігрень.

Швидке полегшення викликає масаж точки 6, розташованої зовні від зовнішнього кута ока приблизно на 0,6 см.

Точка 7: головний біль, запаморочення, хвороби очей, емоційний розлад.

Має назву «сонце», розташована в скроневій западині між зовнішнім кінцем брови і верхівкою вуха.

Точка 8: головний біль, запаморочення, розлади мови, шлунка, гайморит.

Точка розташовується на 1 см нижче від середньої лінії орбіти на рівні зіниці. Вона надасть неоціненну послугу, якщо у вас тік верхньої повіки, головний біль, запаморочення, розлад мови. Болючість у цій точці може свідчити про неполадки в роботі шлунка або про гайморит.

Точка 9: нервовий тік лицьових м’язів.

Точка «земна комора» розташована назовні від кута рота на 1 см.

Точка 10: збільшення щитовидної залози, розлад мови, шийний міозит.

Розташована спереду і догори від кута нижньої щелепи. Якщо ви промацаєте це місце, то виявите заглиблення. Ця точка має назву «вісь щоки». Якщо у вас виникли труднощі з поворотом шиї, вимушене напружене положення голови – негайно беріться до масажу точки 10.

Точка 11: непритомність, шок, істеричний припадок, набряк обличчя, нервові токи.

Розташована під кінчиком носа у верхній третині вертикального рівця верхньої губи. Китайці назвали цю точку «середина людини».

Точка 12: активізація функції мозку

Те ж, що й точка 11, а також активізація функції мозку і внутрішніх органів. Розташована по середній лінії в центрі підборіддя.

Точка 13: антистрес, переляк, негативні емоції.

У центрі внутрішньої частини підборіддя розташована точка, яка називається «антистресова». При всіх негативних несподіваних звістках, переляку, високому емоційному напруженні натискайте великим пальцем правої руки на цю точку.

Роблячи масаж обличчя, ви сприяєте потужному м’язовому розслабленню всього організму, знімаєте напругу. Виявляючи болючі-точки, приділяєте їм особливу увагу і усуваєте в організмі ті чи інші неполадки,- часто уникаючи дуже неприємних наслідків.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання