Редьярд Кіплінг

Джозеф Редьярд Кіплінг – англійський письменник, син письменника і директора лагорскої школи мистецтв. Він – відомий у світі (а особливо серед дітлахів), як творець дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, яке зробило свій хобот довгим, кішку, яка гуляє, як собі знає, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших.

Народився в Бомбеї в 1864 році. Виховувався Джозеф Редьярд Кіплінг спочатку в Індії, потім в Англії. У 1882 році Кіплінг повернувся в Індію, зробився співредактором газети “Лахоре цивільної та військової газети” і кореспондентом інших газет.

Джозеф Редьярд Кіплінг

Першими розповідями і піснями, надрукованими в Індії Кіплінг відразу звернув на себе увагу: наступні збірники його невеликих оповідань лише збільшували його популярність. З цих збірок найбільш видатними вважаються: “Три солдати”, «Під Гімалайським кедром”, “Чорне та біле”, “Книга джунглів” та інші.

Його стислі, драматичні картини індійської життя, описи вдач представників англійського суспільства і тубільців, різка критика англійського режиму і неповторне зображення солдатського життя ставлять Кіплінга в один ряд з Діккенсом. Він сміливо перекидає традиційні англійські ідеали доброчесності та манірної чесноти і протиставляє їм піднесений буддизм непокірних дикунів-тубільців. Картини сімейних трагікомедій англійського суспільства чергуються з розповідями про вікові страждання, загартування моральної сили нащадків брамінів, що зробили їх непримиренними ворогами завойовників.

Зіткнення расових інстинктів і прагнень з англійським впливом становить основу багатьох з найбільш вдалих оповідань Кіплінга. Багато оповідань Редьярда Кіплінга перекладені в українських та російських періодичних виданнях.

Поділіться з друзями:

FacebookViberTelegramMessengerSkypeEmailTwitterShare
  • Час читання:1 хв. читання