Підгодовування птахів взимку: як, коли і чим правильно годувати пернатих

Коли потрібно підгодовувати птахів?

Дикі птахи протягом усього року здатні самостійно знаходити собі їжу, але під час суворої зимової погоди птахи можуть втратити доступ до їжі, і можуть досить швидко померти від голоду. Саме тоді наша допомога у вигляді підгодівлі стане дуже доречною – тимчасово втративши доступ до природної кормової бази, птахи зможуть знайти їжу в годівницях, щоб уникнути виснаження і смерті.

Для початку підгодовування птахів необхідна наявність хоча б однієї з перерахованих погодних умов:

  • наявність сніжного покриву: під масивним шаром снігу птахам складніше знайти їжу;
  • утворення криги на поверхні землі і на гілках дерев (ожеледь): при такій погоді роздобути харчування птахам практично неможливо;
  • сильні морози (-10 °С і нижче): в такі періоди кормова база скорочується, а організм птахів вимагає більше харчування, щоб пережити холод.

У зимовий період велика частина птахів гине саме через голод, тому так важливо допомогти їм пережити найважчий час, коли природний корм практично недоступний, а організм через холод вимагає навіть більшої, ніж звичайно, кількості їжі, адже птахам необхідно підтримувати постійну температуру тіла, і чим холодніше на вулиці, тим більше енергії йде на це у організму. Сам по собі холод не такий небезпечний, як його поєднання зі снігом або ожеледицею, який перекриває шлях до їжі, така погода для птахів – дуже несприятлива, і саме в такі періоди відзначається найбільша смертність серед пернатих.

Отже, якщо випало достатньо снігу (особливо якщо він мокрий, липкий), або якщо пройшов крижаний дощ і все навколо покрилося льодом, або якщо настали досить сильні морози, необхідно починати годувати птахів. 

Як тільки сніг розтанув і морози припинилися, підгодівлю можна призупинити до настання зимової погоди, щоб птахи не втратили здатність знаходити їжу в природному середовищі. 

Але протягом складних погодних умов необхідно забезпечити безперервне підгодовування птахів. Особливо важливо допомагати кормом в другій половині зими, коли більша частина ягід з’їдена або замерзла.

Як правильно організувати годівлю птахів взимку?

Для годування птахів взимку потрібно розмістити одну або декілька годівниць. Це може бути придбана в магазині, або зроблена самостійно дерев’яна годівниця, або ж саморобна годівниця з підручних засобів, наприклад, з пластикової пляшки, або з пакета від соку/молока.

Ніколи не годуйте птахів пшоном, смаженим насінням, солоними та копченими продуктами! Ці продукти дуже шкідливі для птахів, і можуть привести їх до смерті!

Пшоно, на відміну від проса, позбавлене природної оболонки, через це на його поверхні скупчуються окислені жири і шкідливі хімічні речовини, що може привести до смерті птахів. Смажене насіння, як і будь-які смажені продукти, наносять непоправну шкоду печінці птахів, що сильно підвищує ризик смертності.

За матеріалами сайту: http://nppn.org.ua/

Поділіться з друзями:

  • Час читання:2 хв. читання

Залишити відповідь