Ось такий він місяць Травень – цікава інформація і відеопрезентація

Цікавинки про місяць травень

Травень – п’ятий міяць року у григоріанському календарі, третій місяць у давньоримському (до реформи Цезаря). Цей місяць має 31 день.

Місяць символізує буйний ріст трав. Назву «травень» в Україні останній місяць весни отримав у ХХ столітті. До речі, близькі за походженням назви і, в багатьох інших слов’янських народів.  Поруч із назвами «травень» і «май» у деяких регіонах України були й свої місцеві наклички — «пісенник», «місяць-громовик», «травник» тощо.  І ці, давніші народні, назви повністю відповідають своєму значенню.

Його називають солов’їним місяцем, або пісенником. Адже в лісах, у гайках, на полях, біля річок, побіля людських осель цілоденно чути різні пташині пісні. З нетерпінням наші предки чекали кування зозулі, бо ж коли зозуля закувала, то своїм кукуванням мороз одігнала.

Соловейко – один з найвідоміших співочих птахів України. Мешкає він не тільки в лісах. За наявності сприятливих умов солов’ї оселяються поруч з людиною навіть у великих містах. На території України солов’ї з’являються в середині квітня – на початку травня. І своїм співом наповнюють усе навкруг.

Травень називають громовиком тому, що нерідко у травні бувають і лункі розряди грому. Народні прикмети говорять: “Як у травні дощ і грім — буде радість людям всім. Як випадуть у травні три добрих дощі, то вродить хліба на три роки. Як у травні дощ не впаде, то і золотий плуг не виоре.”

Діалектичному слову «травник», що побутувало на Поліссі, передував давній звичай наших предків. Ще язичники вважали, що лише травневі лікарські рослини мають чудодійні лікувальні властивості.

Весна-красуня заквітчала землю веселковими барвами квітів, соковитою зеленню трав, теплом і щирістю погожих днів. Наші прабабусі казали: «У травні і пень зацвітає».

Загадка

Дзвіночки-перлинки на ніжці тоненькій
Такі запашні і тендітні такі.
В широкому листі, немов у гіллі
Ховають від сонця голівки свої. (Конвалія)

В травні розцвітає дуже красива з п’янким ароматом лікарська рослина – конвалія.

Травень ліси одягає – в гості літечка чекає. Щоправда у травні буває ще кілька холодних днів: коли черемха цвіте, коли дуб цвіте, та коли вишні цвітуть.

В багатьох районах України травневі вулиці і вулички красуються білими свічечками каштанів.

Травень насичує людські душі світлими почуттями, мріями, коханням.

Поділіться з друзями:

FacebookViberTelegramMessengerSkypeEmailTwitterShare
  • Час читання:1 хв. читання