Мудра притча про випробування у житті

Якось до батька прийшла донька і почала скаржитися:

— Я так втомилася, у мене життя стало таким тяжким, одні труднощі й проблеми, наче я весь час пливу проти течії, я не можу більше так жити, що мені робити?

Батько промовчав. Поставив на вогонь 3 однакові каструлі з водою, у першу каструлю кинув моркву, у другу поклав яйце, а до наступної насипав кави.

Через деякий час він дістав моркву та яйце, а в чашку налив каву з третьої каструлі.

— Що змінилося? – Запитав він свою доньку.

— Так… Яйце і морква зварилися, а кава розчинилася у воді, — відповіла вона.

— Ні, доню моя, це лише поверховий погляд на те, що відбувається. Зверни увагу — морква була тверда, проте, побувавши в окропі, стала м’якою. Крихке та рідке яйце, навпаки, стало твердим. Звичайно ж, на вигляд вони не змінилися, а лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин — гарячої води (окропу). Отак і люди, — сильні, міцні зовні можуть розклеїтись і стати слабаками в тих же умовах, де тендітні й ніжні люди на кшталт сирого яйця, навпаки, затвердіють і зміцніють.

— А що тоді з кавою? – Запитала дочка.

– О! А це найцікавіше! Кава цілком і повністю розчинилася в новому ворожому середовищі, змінила її, перетворивши звичайний окріп на ароматний напій. Існують особливі люди, які змінюють самі обставини, перетворивши їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з будь-якої ситуації.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання

Залишити відповідь