Історія першого пилососа

Історія першого пилососа

У пилососа дуже цікава історія. Його родичі були значно більші від нього і не такими досконалими.
Почалася історія пилососа на початку XX століття в Лондонському мюзик-холі. Тут для розваги публіки демонстрували тільки що винайдену машину, здатну видувати хмари пилу зі старих килимів. У перших рядах люди розкашлялись. А один із глядачів у перерві пішов за куліси і порадив пил не видувати з килима, а навпаки, всмоктувати.

– Як ? – Здивувалися там.

– А ось так, – він став на коліна і втягнув повні легені пилу з килима.

Так була вперше відтворена модель сучасного пилососа, винахідником якого по праву вважається глядач мюзик-холу Х’юберт Сесіл Бут. Перша діюча модель пилососа була закінчена ним в 1901 році. Пилосос отримав назву «Фирчало Біллі ». Працював він на бензині. Перший пилосос був забезпечений вакуумним насосом потужністю в п’ять кінських сил, а за розмірами поміщався далеко не в усі інтер’єри. Тому його припарковували біля узбіччя, а господині виносили килими для чищення на вулицю.

Однак у той час в британській столиці було набагато більше коней, ніж пилососів. А коні сильно лякалися, коли бачили « Фирчало Біллі » і чули його рев. Тому головний поліцмейстер Лондона заборонив їх використання на вулиці.

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання