День бібліотек (30вересня, останній понеділок жовтня)

Всеукраїнський день бібліотек – 30 вересня.

Міжнародний день шкільних бібліотек – в останній понеділок жовтня.

Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь.

У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. Читати більше про бібліотеку Ярослава Мудрого.

Серед провідних українських бібліотек варто відзначити — Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського, Національну парламентську бібліотеку України, Національну бібліотеку України для дітей, Національну  історичну бібліотеку України, Державну науково-технічна бібліотеку України та інші

Поділіться з друзями:

  • Час читання:1 хв. читання