Всесвітній день гігієни рук
5 травня в Україні та світі відзначають Всесвітній день гігієни рук. П’ятий день п’ятого місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини.
На наших руках живе величезна кількість мікроорганізмів, деякі з них дуже небезпечні. Навіть малі подряпини чи рани можуть спричинити вірусні, бактеріальні, грибкові захворювання та кишкові інфекції, гельмінтози тощо.
На руках живе найбільше бактерій. Більшість бактерій на людському тілі зосереджено на волоссі та руках. При цьому на руках ховається в середньому 840 тисяч різних мікроорганізмів. Більшість їх існує під нігтями, на бічних частинах долонь і складках шкіри.
Рекомендується мити руки щонайменше 20 секунд. Краще мити руки теплою водою. Гаряча вода не підвищує ефективність гігієни рук. Навпаки — робить їм тільки гірше, адже ніжна шкіра висихає та запалюється. Тому фахівці рекомендують мити руки теплою водою.
Часте миття рук вбиває корисні мікроорганізми. На руках живуть не лише хвороботворні, а й цілком миролюбні бактерії, які захищають наш організм. На жаль, занадто часто миття рук призводить до їх загибелі. До того ж через контакт з миючими засобами на шкірі можуть утворитися тріщини, які стають свого роду “вхідними воротами” для інфекцій. Однак це не означає, що варто мити руки всього кілька разів на добу — їх необхідно мити в міру забруднення.
Найбрудніші предмети нашого повсякденного життя
- мобільні та стаціонарні телефони,
- письмові столи,
- клавіатура та мишка комп’ютера,
- кнопки ліфта,
- вимикачі світла,
- дверні ручки та усі поруччя.
Найбрудніші речі — гроші, телефони та дверні ручки. На думку фахівців з гігієни, найбільше бактерій накопичується на грошових купюрах і монетах. І це не дивно — адже вони знаходяться в постійному обігу, і за день можуть змінити кілька господарів. Незважаючи на це, після контакту з грошима руки миють лише 27% дорослих. Дверні ручки є другим улюбленим місцем мікробів — тільки уявіть собі, скільки людей за день може взятися за ручку, щоб відчинити або зачинити двері!
Розмальовка – гігієна рук
Коли потрібно мити руки водою та милом?
- коли руки помітно брудні;
- перед і після відвідування туалету;
- до і після догляду за хворим;
- після винесення сміття;
- після кашляння, чхання, сякання;
- перед вживанням їжі;
- після ппрогулянки;
- після того, як ви торкалися тварин, їхнього корму чи прибирали за тваринами;
- перед сном.