Коротко про загадки та їхнє призначення

Коротко про загадку

 

Загадки для дітей. Загадки про всіх і про всеЗагадка — це художнє зображення певної істоти, предмета або явища шляхом несподіваного зближення її з іншою істотою, предметом або явищем. Цікаве дотепне, а іноді й важке запитання у більшості випадків має просту відгадку.

Загадки мають різноманітну тематику: загадки про тварин (загадки про диких тварин та загадки про свійських тварин), загадки про рослини, про предмети побуту, про засоби пересування, про частини тіла та багато інших.

Загадки часто пов’язані із побутом людей, їх життям, проживанням у конкретні країні та в певному регіоні. Вони виражають особливості ментального, матеріального і духовного розвитку людей, специфіку їх образного мислення.

Особливим різновидом загадок є ребус.

Призначення загадок

Загадки — своєрідний і дуже давній вид народної творчості. В сиву давнину загадкам надавали магічного значення, вони були пов’язані з культовими обрядами й звичаями, в них помітні сліди первісного світогляду. Вміле відгадування загадок вважалося ознакою розуму і щасливої вдачі. Загадки служили засобом випробовування мудрості, зрілості людини.

З часом загадки стали використовуватися для розваги. В передслові до збірочки «350 загадок молодим і старим на забаву» (Коломия, 1911) її упорядник А.Онищук писав: «Збереться де гурток людей — чи то на вечерницях у кого, на хрестинах або весіллю, а вже — біля веселих жартів і пісень — сипляться також загадочки одна за одною, наче з рукава. Один загадує, інші думають над розгадкою, дають відповіді, та не все влучні, а він, певний, що ніхто не відгадає, — жартує з присутніх… Але нараз хтось дотепний відгадує, а сам, відгадавши, новою загадкою, як кажуть, заб’є клина своєму попередникові і т.д., забава весело продовжується…»

Розгадувати загадки люблять практично усі діти. Розгадування загадок корисне для активізації пізнавальних можливостей дітей та й дорослих.

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: