Коротко про літературну казку

Що таке літературна казка?

Літературна казка — це авторський художній твір, в основі якого лежить захоппива вигадана історія, що об’єднує елементи дійсності і фантастики. Серед літературних казок є авторські казки, вигадані письменниками, і є такі, що створені на основі фольклору, тобто автори використовують сюжети і героїв запозичених із народних казок, легенд, переказів.

Звідси висновок, що поняття авторська казка більш вузьке, ніж літературна казка, оскільки включає в себе лише оригінальні твори, сюжети і герої яких створеніі самим автором.

Найдавніші казки — народні казки. Їх особливістю є відсутність особи автора (тобто автор, можливо, і був, але залишився невідомим, оскільки казка довгий час переказувалася з уст в уста, змінювалась).

Великі зміни відбулися з появою письменності і книжок. У цей час на передній план вийшла авторська казка — казка, створена одним чи декількома авторами, імена яких як правило відомі.

Ми пропонуємо…

На нашому сайті ми пропонуємо Вам кращі зразки літературних казок від зарубіжних письменників та українських письменників.

Тут ви знайдете віршовані казки Наталя Забіли і Бориса Грінченка, чудові казки про тварин Івана Франка, захоплюючі казки Лесі Українки, цікаву казку-гру Олега Германа та ін. 

Також порадують казки відомих зарубіжних авторів: Шарля Перро, Братів Грімм, Ганса Крістіана Андерсена, Редьярда Кіплінга, Корнія Чуковського та ін авторів світової літератури.

Усі автори сайту тут: Автори розділу Казки

Сподобалась сторінка? Поділіться з друзями: